Honda: NSX, EV-STER, Jazz Si i CR-V na Genewę

Japońska marka ogłosiła nowości, które zamierza pokazać na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie. Koncept modelu NSX oraz prototyp europejskiego modelu CR-V będą głównymi atrakcjami Hondy.

Samochodowe ciekawostki Hondy

Honda EV-STERNa stoisku Hondy zadebiutuje w tym roku m.in. koncepcyjna Honda NSX, która prezentuje rozwiązania konstrukcyjne i techniczne przyszłych supersamochodów marki. Pojazd wyposażono w silnik V6 oraz szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych. Samochód ma pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych trzech lat.

Kolejny sportowy samochód to debiutujący model EV-STER, czyli tylnonapędowy, dwumiejscowy roadster z napędem elektrycznym.

NSX, EV-STER, CR-V i Jazz

Honda CR-VHonda pokaże również prototyp europejskiej wersji modelu CR-V. W porównaniu z poprzednią wersją, nowy CR-V zyska bardziej agresywną sylwetkę o wyraziście zarysowanych liniach. Nowy CR-V, do sprzedaży trafi jesienią bieżącego roku.

Na zwiedzających czekać będą także dwie, nowe wersje modelu Jazz. Honda Jazz Si, wyróżnia się usportowionym układem zawieszenia oraz zmianami stylistycznymi wnętrza i nadwozia. Natomiast zmodyfikowany Jazz z silnikiem o pojemności 1.2 l został wyposażony w system Idle Stop i zapewnia niższy o 3 g/km poziom emisji CO2.

Nowy diesel Hondy

Diesel 1.6 Earth Dreams TechnologyNa salonie pojawić się ma także nowa jednostka wysokoprężna o pojemności 1.6 litra. Earth Dreams Technology, czyli opracowane przez Hondę silniki nowej generacji. Według producenta mają być szybsze i bardziej przyjazne środowisku. 1.6 będzie najlżejszym silnikiem w swojej klasie. Poziom emisji CO2 wyniesie mniej niż 100 g/km. Na potrzeby salonu w Genewie przygotowano ekspozycję z przekrojem poprzecznym tej jednostki.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!