Orlando – nowy van od Chevroleta

Chevrolet szykuje cztery niespodzianki na tegoroczny Salon Motoryzacyjny w Paryżu, pośród nich zobaczymy premierę nowego, rodzinnego vana – Orlando.

Orlando to pierwszy samochód Chevroleta, który pojawi się w europejskim segmencie rodzinnych vanów. Będzie on jedną z głównych atrakcji salonu Mondial de l’Automobile w Paryżu, kiedy to 30 września odbędzie się światowy debiut pierwszego modelu produkcyjnego.

Orlando ma odważny wygląd, cechujący się niską linią dachu i sylwetką inspirowaną samochodami typu crossover, przy czym zachowuje rozpoznawalną „twarz” Chevroleta, tworzoną przez przedzieloną osłonę chłodnicy i logo w kształcie muszki.

Nowy van od Chevroleta ma odegrać kluczową rolę w prowadzonej ekspansji produktowej Chevroleta na rynkach w Europie. Podobno producent ma wprowadzić siedem nowych produktów w czasie najbliższych 15 miesięcy.

We wnętrzu Orlando dostrzeżemy podwójny kokpit oraz niebieskie podświetlenia głównej konsoli. Siedzenia w stylu teatralnym w trzech rzędach znajdą zastosowanie dla wieloosobowych rodzin – van pomieści siedem osób.

Co ciekawego w nowym modelu – pomysłowe i praktyczne schowki – np. pojemnik ukryty za przednią deską rozdzielczą urządzenia audio, łatwo dostępny zarówno od strony pasażera, jak i kierowcy. Po uprzednim zastosowaniu już w samochodzie koncepcyjnym Orlando, projektanci włączyli tu użyteczną i przestronną przestrzeń, która ukazuje się po odwróceniu do góry przodu urządzenia audio i może pomieścić takie przedmioty jak odtwarzacz mp3, okulary przeciwsłoneczne czy portfele. W tym miejscu znajduje się także port USB.

Orlando jest oparty na sedanie Cruze, a pod maską do wyboru będzie jeden z trzech ekonomicznych silników Chevroleta: 1.8-litrowy silnik benzynowy o mocy 141 KM lub jeden z dwóch silników diesela – wersje 2.0-litrowego silnika Chevroleta o mocy 131 KM  lub 163 KM.

Klienci będą także mogli wybrać jeden z trzech poziomów wyposażenia z systemem stabilizacji toru jazdy, sześcioma poduszkami powietrznymi i elektrycznymi lusterkami w standardzie we wszystkich wersjach.

Pełna produkcja Chevroleta Orlando rozpocznie się w październiku, a samochód pojawi się w sprzedaży w Europie na początku 2011 r. Czy nowym modelem Chevrolet jeszcze bardziej przekona do siebie europejskich klientów?


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!