Druga generacja BMW X3

Model zostanie zaprezentowany na tegorocznym Motor Show w Paryżu. Nowy BMW X3 oferuje bogatą gamę jednostek napędowych i jest znacznie większy od swoich poprzedników.

Wygląd zewnętrzny sprawia wrażenie „uproszczonego” w porównaniu do wcześniejszych modeli. Jednak wnętrze prezentuje bogate wyposażenie oraz wyrafinowaną kombinację elementów skórzanych, drewnianych i aluminiowych.

Nowy BMW będzie posiadał więcej przestrzeni bagażowej dzięki swojemu 550-litrowemu bagażnikowi, który będzie można zwiększyć do 1600 litrów.

Podstawową jednostką napędową będzie 3,0-litrowy silnik o mocy 240 KM, który zasili C3 xDrive28i, a do wersji xDrive35i dopasowano 3.0-litrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 300 KM.

W pierwszym przypadku zasilania przyspieszenie do setki wyniesie 6,7 sekundy, natomiast wersja 300-konna będzie potrzebować tylko 5,5 sekundy. Prędkość maksymalna, która jest ograniczona elektrycznie, to 250 km/h.

Obie jednostki napędowe będą dostępne z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Trzecia jednostka napędowa (ulepszony 2,0-litrowy, turbodoładowany, 4-cylindrowy diesel) będzie dostępna w Europie na początku 2011 roku. Według zapewnień ma ona dostarczać 184 KM mocy, a do setki rozpędzi się w 8,5 sekundy i będzie dostępna z 6-biegową manualną przekładnią.

Produkcja ma ruszyć w południowej Kalifornii w fabryce Spartanburg, a producent już zapowiada, że pod koniec 2011 roku będzie dostępnych więcej wersji silnikowych.

Ceny nie są jeszcze znane. A wersja hybrydowa kiedy?


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!