BMW X1 podbija USA

Już jesienią tego, roku na rynku w USA zadebiutuje nowe BMW X1. Firma postawiła sobie za cel podbicie tamtejszego rynku, dlatego, jak zapewnia producent, nowy samochód uzbrojony będzie w najnowocześniejszą technologię napędu, innowacyjne wyposażenie, zmodyfikowane elementy stylistyczne oraz udoskonalone wnętrze. BMW X1 świętuje swoją amerykańską premierę podczas salonu New York International Auto Show (NYIAS).

BMW X1Niewielkie zmiany stylistyczne w BMW X1

Zmiany w wyglądzie produkowanej w Lipsku „x-jedynki” w stosunku do dotychczas sprzedawanej wersji są bardzo niewielkie. Zwiększono ilość powierzchni w kolorze nadwozia, przeprojektowano wlot powietrza w zderzaku, reflektory otrzymały diodowe światła dzienne w formie pierścieni, a na lusterkach pojawiły się kierunkowskazy. Wnętrze zachowało swój design, ale użyto materiałów wykończeniowych wyższej jakości oraz dodano chromowane wstawki na konsoli centralnej. 

BMW X1 - wnętrzeBMW X1: bardziej sportowe i wydajne.

Dużo większe i bardziej spektakularne znaczenie będą mieć zmiany pod maską. Moc diesela 2.0 w odmianach sDrive20d oraz xDrive20d (AWD)  zwiększy się w Europie z 177 KM do 184 KM. Najmocniejszy xDrive23d o mocy 204 KM zostanie zastąpiony przez xDrive25d z nowszą wersją silnika 2.0 (aż 218 KM).

Test BMW serii 1 – 120d 2.0 184 KM

USA-królestwo silników benzynowych

Jak można było się spodziewać, wersje BMW X1, oferowane w Stanach Zjednoczonych będą  napędzane jedynie silnikami benzynowymi. Te dwa mocne silniki wykonane w technologii TwinPower Turbo to znana w Europie xDrive28i z dwulitrowym silnikiem turbo o mocy 245 KM oraz całkiem nowa wersja xDrive35i z trzylitrową  jednostką turbo o mocy 306 KM. Tak jak wszystkie nowe modele BMW, X1 otrzyma świetną 8-biegową skrzynię automatyczną, która zastąpi 6-stopniowy automat starszej generacji.

BMW X1Cena BMW X1

Modele BMW X1 xDrive28i, z tradycyjnym dla marki napędem na tylne koła, oraz BMW X1 xDrive35i z napędem na wszystkie koła, będą oferowane wyłącznie na rynku północnoamerykańskim. BMW X1 xDrive28i będzie kosztować w Stanach 31 545 dolarów, mocniejsze xDrive28i  39 345 dolarów.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!