Nowe BMW serii 3 F30

BMW serii 3 to najlepiej sprzedająca się limuzyna luksusowej klasy średniej na świecie. Obecnie sprzedawana wersja E90, w salonach sprzedaży pojawiła się w 2005 r. Najwyższy czas na następcę. Oto nowe BMW serii 3 F30.

Nawiązania do serii 1

BMW serii 3 F 30 posiada kilka cech wspólnych  z zaprezentowanym niedawno BMW serii 1

BMW serii 3 F30Samochody stają się coraz większe. W ten trend idealnie wpisuje się nowa seria 3, która w porównaniu do poprzedniczki jest naprawdę dużym autem. Rozstaw kół przednich jest większy o 37 mm, tylnych o 47 mm. Samochód jest też dłuższy o całe 93 mm. Rozstaw osi wzrósł o 50 cm. Powiększenie auta powinno przynieść poprawę ergonomii i komfortu wnętrza. BMW F30 posiada charakterystyczną dla marki linię nadwozia. Optycznie zaokrąglony przód przypomina BMW serii 1. Ostro zarysowane boczne przetłoczenie nadaje limuzynie sportowego charakteru. W porównaniu do poprzedniej serii 3, dokonano niewielu zmian stylistycznych nadwozia. Wnętrze również nie przeszło gruntownej przemiany.

BMW serii 3  F30 – sedan, kombi, coupe, cabrio

BMW serii 3 F30Zaprezentowana wersja sedan, jak zwykle nie będzie jedyną odmianą serii 3. Oprócz niej w ofercie znajdzie się też kombi, coupe oraz cabrio. Samochód dostępny będzie w trzech wersjach wyposażeniowych – Sport Line, Luxury Line oraz Modern Line. Wnętrze nie zostało poddane rewolucji. Materiały wykończeniowe i przyciski cechują się wysoką jakością wykonania, ale nie zaskakują. Deska rozdzielcza to prosty, czytelny i dobrze znany układ. Wprowadzono za to pewne nowości w dziedzinie systemów ułatwiających jazdę. Układ Driving Experience Control oferuje jak zwykle tryby Comfort, Sport i Sport+, ale idąc za ekologicznymi trendami, wprowadzono również tryb ECO PRO. Będzie on ograniczał spalanie, zapewniając maksymalną wydajność auta. W standardzie znajdą się także m.in. układ Auto-Start-Stop, system odzysku energii hamowania i wskaźnik zmiany biegu.

Na początek cztery silniki

BMW serii 3 F30 początkowo będzie oferowane z czterema wariantami silnikowymi

BMW serii 3 F30Dwie jednostki benzynowe i dwa diesle. To wszystko, co na start oferuje BMW serii 3. Klient będzie mógł wybrać silnik benzynowy o mocy 240 ( 328i)  lub 306 KM (335i). Ten drugi będzie wytwarzał imponujący moment obrotowy 400 Nm. Pod tym względem znakomicie prezentują się też diesle (320 d). Generują 380 Nm momentu w szerokim zakresie obrotów. Ich moc to 184 i 163 KM. Słabsza jednostka powinna spalać średnio nie więcej niż 4,1 l na 100 km. Wszystkie silniki wyposażono w technologię TwinPower Turbo (podwójne doładowanie). Po raz pierwszy w modelu klasy średniej zostanie zaoferowana ośmiobiegowa przekładnia automatyczna. Będzie ona dostępna z każdym wariantem silników.

Wkrótce nowe jednostki

BMW serii 3 F30W niedługim czasie po premierze F30, BMW poszerzy gamę silników benzynowych o 320i o mocy 184 KM. Pojawią się także dwa diesle 16d -116 KM i 318d – 143 KM. Prawdopodobnie debiutu doczeka się także odmiana BMW ActiveHybrid 3. Hybryda ma spalać średnio 6,4 l na 100 km. Przy mocy 340 KM to bardzo dobry wynik nawet jak na auto z założenia ekologiczne.

BMW serii 3 F30 – cena

Nowe BMW serii 3 pojawi się w niemieckich salonach sprzedaży w lutym 2012 r. Ceny zaczynać się będą prawdopodobnie od 35 350 euro, co, według aktualnego kursu, przekłada się na 151 650 zł. Najtańszy będzie na razie samochód wyposażony w słabszy silnik diesla.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!