BMW serii 3 Touring zadebiutuje w Lipsku

Praktyczniejsza odmiana, najnowszej ,,trójki”, będzie dostępna w salonach BMW już pod koniec tego roku. Premiera wersji Touring, odbędzie się na początku czerwca w Lipsku.

Trzeba przyznać, że linia stylistyczna nowego kombi z Bawarii jest naprawdę urodziwa.. Sylwetka nawiązuje do modeli z poprzednich lat i najnowszej piątki.

BMW serii 3 Touring – zmiany

Nowe BMW serii 3 Touring jest o 97 mm dłuższe i ma o 50 mm większy rozstaw osi, w stosunku do poprzedniej generacji. Auto ma też o 35 litrów większy bagażnik – standardowo jego pojemność to 495 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy 1 500 litrów. Seryjnie klapa bagażnika jest otwierana elektrycznie i ma uchylaną szybę.

Na początku sprzedaży w specyfikacji europejskiej będą dostępne trzy silniki – jednostka benzynowa oraz dwie wysokoprężne. Motor benzynowy będzie miał 2.0 l pojemności, cztery cylindry i turbodoładowanie. Silnik będzie dysponował mocą 258 KM (328i). Dla zwolenników diesli przygotowano silniki: dwulitrowy o mocy 184 KM (320d) oraz wariant z sześciocylindrowym, 258 – konnym motorem o pojemności 3.0 l (330d).

Standardowo w odmianach czterocylindrowych napęd na tylną oś będzie przekazywany poprzez sześciostopniową, manualną skrzynię biegów. Ale klient będzie mógł, oczywiście za dopłatą, wybrać również ośmiobiegowy automat.

Praktyczne rozwiązania BMW 3 Touring

W opcji znajduje się między innymi elektrycznie otwierana klapa bagażnika (uruchamiana poprzez poruszenie nogą pod zderzakiem), BMW Parking Assist, kamera cofania, detektor martwego pola, relingi, szklany dach. Nowe BMW zadebiutuje 1 czerwca na targach w Lipsku.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!