Civic wystartuje w popularnym wyścigu

Honda ogłosiła dziś, że wystartuje z modelem Civic w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych WTCC organizowanych przez FIA.

Informacja: Honda

Honda Civic“Podjęliśmy decyzję o udziale w wyścigach z europejską wersją modelu Civic” powiedział Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Hondy, Takanobu Ito. „W tym celu opracujemy całkowicie nowy silnik i wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani tym nowym wyzwaniem”. Partnerami Hondy w tym projekcie są firmy Mugen i J.A.S. Motorsport. Zadaniem Mugena będzie wyprodukowanie opracowanego przez Honda R&D silnika oraz obsługa tej jednostki napędowej podczas wyścigów. J.A.S. Motorsport zbuduje samochód wyścigowy na bazie nowego pięciodrzwiowego modelu Civic, wyprodukowanego w fabryce Hondy w Swindon (WB).

 
Silnik wyścigowy to czterocylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 1,6 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa, turbodoładowana, zgodna z przepisami kategorii Super 2000 opracowanymi przez FIA. Ambicją Hondy jest start w WTCC jeszcze w tym sezonie podczas rundy w Japonii (21 października 2012, na torze Honda Suzuka), a potem w Chinach i Makao. Następnie Honda przystąpiłaby do wszystkich wyścigów sezonu 2013 z dwoma samochodami i zespołem zarządzanym przez J.A.S. Motorsport. Wyścigi zawsze były fundamentalną częścią DNA Hondy. W późnych latach 50. Honda przystąpiła do wyścigów Tourist Trophy na wyspie Man, a potem, w latach 60. do Formuły1. Udział w WTTC to kolejny rozdział w historii Hondy związanej ze sportami motorowymi i doskonała okazja do zademonstrowania sportowego ducha firmy jej fanom na całym świecie.

Informacja: Honda

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!