Chevrolety Cruze znów na czele wyścigu WTCC

To była ekscytująca, a jednocześnie wzruszająca ostatnia runda europejskiego sezonu WTCC dla Chevroleta, w której modele Cruze wywalczyły kolejne podwójne zwycięstwo.

Informacja: Chevrolet

Chevrolety Cruze Yvan Muller umocnił prowadzenie w klasyfikacji kierowców, wygrywając pierwszy wyścig, natomiast Cruze w barwach Vaillante jako pierwszy przekroczył linię mety w drugim wyścigu. Zwycięski samochód prowadził Alain Menu, który wcielił się w rolę Michela Vaillanta – najbardziej utytułowanego kierowcy wyścigowego w historii komiksu. Z kolei Rob Huff uczcił swój dwusetny wyścig w zmaganiach samochodów turystycznych miejscem na podium.

W pierwszym wyścigu Muller przejął prowadzenie w pierwszym zakręcie i utrzymał je aż do mety pomimo ataków ze strony kierowcy SEATa, Gabriele Tarquiniego, oraz Huffa, który ukończył zmagania na trzecim miejscu. Alain Menu, ruszający z dziewiątej pozycji startowej, ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

Drugi wyścig był relatywnie prosty dla Alaina Menu, który już na starcie objął prowadzenie i utrzymał je do samej mety, potwierdzając w ten sposób ducha walki legendarnego Michela Vaillanta. Huff i Muller musieli natomiast stoczyć zaciętą walkę z tutejszym ulubieńcem publiczności – Tiago Monteiro (SEAT), a także z Alberto Cerquim (BMW) i Tarquinim. Ostatecznie kierowcy Chevroleta ukończyli wyścig na odpowiednio czwartej i piątej pozycji.

To był udany dzień dla kierowców Chevroletów Cruze – Alex MacDowall z zespołu Bamboo Engineering ukończył oba wyścigi na punktowanych pozycjach.

Wyścig w Portugalii zakończył europejski sezon zmagań WTCC. Cruze’y powrócą teraz do fabryki RML w Wielkiej Brytanii, aby przygotować się do długiej podróży do Brazylii, gdzie po siedmiotygodniowej przerwie w dniach od 20 do 22 lipca odbędzie się następna runda.