Nietypowy wyścig – jak najszybciej dotrzeć na mecz Euro 2012

W Poznaniu odbędzie się nietypowy pojedynek komunikacyjny. Prezydent miasta, piłkarz Lecha Poznań, muzyk oraz dziennikarz będą starali się jak najszybciej dotrzeć na arenę Euro 2012. Każdy z uczestników wyścigu użyje innego środka transportu.Poznań Traffic Race II - Logo

Poznań Traffic Race II

Wyścig odbędzie się 28 maja 2012 r.

To już druga edycja nietypowego wyścigu. Jest wyjątkowa, ponieważ tłem jest najważniejsze wydarzenie tego roku w Polsce – Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Celem wyścigu jest weryfikacja stanu infrastruktury komunikacyjnej Poznania. Uczestnicy będą mieli do pokonania 12-kilometrowy odcinek. Wystartują we wschodniej części Poznania (ul. Warszawska/Mogileńska) w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego.

Uczestnicy wyścigu Poznań Traffic Race II

Każdy uczestnik wyścigu wybierze inny środek transportu. Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny, będzie przemieszczał się za pomocą komunikacji miejskiej. Bramkarz Lecha Poznań, Krzysztof Kotorowski, w trasę wybierze się samochodem. Dziennikarz Radia Merkury, Sławomir Bajew, spróbuje dotrzeć na miejsce biegnąc. Za to Michał Kowalonek – wokalista zespołów Snowman oraz Myslovitz, uda się na stadion na rowerze. Dokładna trasa jest subiektywnym wyborem uczestników wyścigu. Ich zadaniem jest wybranie optymalnej drogi i jak najszybsze dotarcie na stadion. Jedynym ograniczeniem jest konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Zeszłoroczna edycja – zawstydzony prezydent

W pierwszej edycji wyścigu, która odbyła się w październiku 2011 r. zmierzyli się Ryszard Grobelny, Manuel Arboleda, Michał Kowalonek oraz Sławomir Bajew. Niespodziewanie, jako pierwszy na metę dotarł piłkarz Lecha, Manuel Arboleda, który jechał samochodem (38 minut). Tuż za nim na mecie zameldował się rowerzysta Michał Kowalonek. Rezultat wyścigu dał do myślenia prezydentowi Poznania, Ryszardowi Grobelnemu. Poruszając się komunikacją miejską, dotarł na stadion jako ostatni, dając się wyprzedzić nawet biegnącemu dziennikarzowi, Sławomirowi Bajewowi.

Kto wygra tym razem? Przebieg wyścigu będzie można na żywo śledzić w Internecie. Startującym będzie towarzyszyć ekipa filmowa. Uzyskane czasy zostaną porównane z zeszłorocznymi.

Poznań Traffic Race II. Informacje szczegółowe

Termin:

Poniedziałek, 28 maja 2011 r.

Harmonogram:

8.00 – Start wyścigu: skrzyżowanie ulic Warszawska/Mogileńska

Szacowany czas trwania wyścigu to około 30-70 minut;

Meta – parking przed Stadionem Miejskim przy ul. Bułgarskiej (wjazd od ul. Ptasiej)

 

Aktualizacja:

W Poznań Traffic Race II udziału nie weźmie Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny. W poniedziałkowym wyścigu Miasto Poznań będzie reprezentować Tomasz Lański, jeden z koordynatorów projektu Euro 2012 w Poznaniu.Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!