Mazda RX-8 Hydrogen RE na wyścigach Le Mans

Mazda Motor Corporation powraca z kolejnym rewolucyjnym samochodem w tegorocznej edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans, w którym odniosła zwycięstwo w 1991 roku, pierwszym i jedynym pojazdem z silnikiem rotacyjnym. Sportowe coupe Mazda RX-8 Hydrogen RE dostępne będzie jako samochód demonstracyjny podczas wydarzenia Le Mans ku przyszłości.

W nawiązaniu do pamiętnego zwycięstwa z 1991 roku, kierowcą modelu RX-8 będzie Yojiro Terada, uczestnik 29 wyścigów Le Mans, w tym 16 samochodem Mazda, członek oficjalnego zespołu, który 19 lat temu stanął na podium.

Le Mans ku przyszłości to pierwsze z cyklu wydarzeń związanych z wyścigiem. Będzie obejmować prezentację kilku samochodów z alternatywnym napędem (elektrycznym, hybrydowym, zasilanych gazem ziemnym lub wodorem). Mazda RX-8 Hydrogen RE wyposażona jest w dwupaliwowy (benzyna/wodór) silnik rotacyjny, który jest wyjątkowo wydajny przy spalaniu wodoru, bez emisji szkodliwych substancji. Obecnie ten model jest dostępny w leasingu w Japonii i Norwegii.

Prezentacja modelu Mazda RX-8 Hydrogen RE odbędzie się w sobotę, 12 czerwca o godzinie 12:10. Od 12:30 samochody będą prezentowane publiczności w Padoku H.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!