Chevrolet z nagrodą Autobest

Chevrolet Europe został oficjalnie uhonorowany nagrodami COMPANYBEST 2011 i ECOBEST 2011.

Informacja: Chevrolet

Chevrolet-VoltChevrolet Europe zwyciężył w kategorii COMPANYBEST 2011. Jury zaimponował wzrost sprzedaży i kształtowanie wizerunku Chevroleta na przestrzeni ostatnich lat. W 2011 roku Chevrolet obchodził stulecie istnienia, wprowadzając na rynek siedem nowych samochodów.

„Nie można wyobrazić sobie lepszego momentu na ogłoszenie Chevrolet Europe zwycięzcą w kategorii COMPANYBEST. Stulecie istnienia tej legendarnej marki przypomina nam, jak duże znaczenie ma ona dla motoryzacji. Bycie najlepiej sprzedającą się marką w historii motoryzacji jest czymś wspaniałym. Dokonania Chevrolet Europe są wybitne. Widzimy nie tylko bezprecedensowy wzrost sprzedaży w ostatnich latach, ale także ogromny postęp w zakresie wizerunku marki w Europie. Chcemy także wykorzystać tę okazję, aby docenić sposób, w jaki Wayne Brannon kierował firmą przez te wszystkie lata”. Oświadczył Ilia Seliktar, przewodniczący jury AUTOBEST.

„Jestem zaszczycony i szczęśliwy, że mogę przyjąć nagrodę COMAPNYBEST 2011 od tak wybitnego grona członków AUTOBEST. Siedem nowości, obchody stulecia marki, współpraca z SOS Wioskami Dziecięcymi oraz wygrane w World Touring Car Championship sprawiły, że rok 2011 był dla nas rokiem wyjątkowym. To wyróżnienie ma dla całego zespołu Chevroleta ogromne znaczenie”, powiedział Andrew Higgins, dyrektor zarządzający Chevroleta na Europę Środkową i Wschodnią.

Chevrolet Volt i siostrzany Opel Ampera, samochody elektryczne o rozszerzonym zasięgu, zostały wybrane ECOBEST 2011.

„Chevrolet Volt i Opel Ampera reprezentują najnowocześniejszą eko-technologię na świecie. Stanowią pierwszy od wielu dziesięcioleci przypadek, w którym amerykański koncern motoryzacyjny opracował technologię na skalę światową. Jako AUTOBEST jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy przyznać tę prestiżową nagrodę rewolucyjnym modelom GM. Jest to pierwsza z licznych nagród europejskich, które czekają jeszcze Volta i Amperę” powiedział Ilia Seliktar.

Volt umożliwia przejechanie do 80 km na elektrycznym zasilaniu akumulatorowym przy zerowym zużyciu paliwa i zerowej emisji spalin. To właśnie możliwość kontynuowania jazdy po wyczerpaniu akumulatora sprawia, że Volt wybija się ponad inne elektryczne pojazdy. Zwiększony zakres ponad 500 km Volta bierze się z zastosowania w nim 1,4-litrowego, 86-konnego silnika benzynowego, który działa jak pokładowy generator. W chwili, w której zużyta zostaje energia akumulatora, zasilanie jest nieprzerwanie dostarczane z generatora do jednostki napędu elektrycznego.

W 2010 roku Chevrolet Cruze został pierwszym Chevroletem, który wygrał nagrodę AUTOBEST. W tym roku nowy Aveo stanął również na podium w kategorii AUTOBEST 2012. Mały samochód Chevroleta zajął trzecie miejsce, zaraz za Hyundaiem Elantrą i Fordem Focusem.

Informacja: Chevrolet

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!