Chevrolet Volt już się nie zapali

Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) w USA zamknęła dochodzenie w sprawie sprawdzenia bezpieczeństwa nowoczesnej hybrydy Chevroleta. Model Volt swego czasu zapalił się podczas testów bezpieczeństwa.

Chevrolet VoltPożary Chevroleta Volta

Pod koniec 2011 rok pojawiły się informacje o pożarach Chevroleta Volta. Samochód miał zapalić się, w trakcie testów bezpieczeństwa.
Chevrolet przeprowadzając testy zderzeniowe Volta, uzyskał bardzo dobre wyniki, a auto zostało odholowane na parking. Po trzech tygodniach hybrydowy Volt stanął w płomieniach. W trakcie kolejnych testów Volta prowadzonych przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w samochodzie ponownie wybuchł pożar. Źródłem ognia okazały się akumulatory. Przeprowadzone ekspertyzy wykazały, iż Chevrolet był szczególnie wrażliwy na uderzenia boczne. Producent zapowiedział zwrot pieniędzy dla osób, które zamierzają oddać auto.

Akumulatory przyczyną pożarów

Agencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) wszczęła śledztwo w tej sprawie. Również Chevrolet przeprowadził własne badania dotyczące samozapłonów w Volcie. W dniu 5 stycznia 2012 General Motors ogłosił zakończenie modyfikacji, mającej wyeliminować zagrożenia związane z możliwością wystąpienia pożaru. Akumulator w Chevrolecie Volcie otrzymał dodatkową ochronę. Modernizacja ma zminimalizować wystąpienie pożaru. Amerykańska Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) również ogłosiła zakończenie dochodzenia w sprawie usterki mogącej wywołać pożar.
Jak się okazało, za pożar na parkingu odpowiedzialny był wyciek płynu chłodniczego. Modernizacja objęła bok samochodu tak, by podczas zderzenia jego siła nie uszkodziła układu chłodzenia baterii. Samochód wyposażono w czujnik poziomu płynu chłodzącego akumulatory.
Chevrolet Volt otrzymał wiele wyróżnień w zakresie bezpieczeństwa przyznawanych przez niezależnie organizacje, w tym tytuł Top Safety Pick amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS).


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!