Nowy Chevrolet Trax

Koncern GM postępuje podobnie jak konkurenci z Volkswagena. Nowy, mały SUV będzie sprzedawany przez trzy firmy. Do Opla Mokki i Buick’a Encore dołączy Chevrolet Trax.

Pięcioosobowy miejski SUV Chevroleta

Nowy Chevrolet oficjalnie we wrześniu

Porównanie trojaczków GM z trojaczkami Volkswagena nie jest do końca sprawiedliwe. Up, Citigo i Mii to auta niemal identyczne, za to małe SUVy GM będą różniły się od siebie w większym stopniu. Amerykanie zaprezentowali na razie tylko jedno zdjęcie Traxa, na którym widać, że rysy nadwozia auta będą bardziej wyraziste niż w przypadku Mokki, czy Encore.

Trax przypomina inne auta ze stajni Chevroleta. Masywny przód nawiązuje do tradycji marki, słynącej z produkcji muscle car’ów. Przód będzie posiadał duży grill i wyraziste przetłoczenia na masce. Także reflektory będą większe niż w przypadku SUVów Opla i Buicka. Niewiele wiadomo na temat wnętrza. Chevrolet zapewnił jedynie, że jego projekt został oparty o rozwiązania znane z droższych modeli.

Opel Mokka – nareszcie SUV – czytaj także

Chevrolet chce zaoferować Traxa na 140 rynkach całego świata. W Europie samochód pojawi się wiosną 2013 r.

Chevrolet Trax – silniki

Małe SUVy GM korzystają z platformy podłogowej Gamma II, na której oparto m.in. konstrukcję Chevroleta Aveo. Gama silnikowa Opla Mokki to wolnossący 1.6 o mocy 115 KM i doładowany 1.4 Turbo o mocy 140 KM (moment obrotowy 200 Nm) wśród benzynowych oraz jednostka wysokoprężna 1.7 CDTI Turbo o mocy 130 KM (moment obr. 300 Nm). Trax zapewne będzie oferowany z tymi samymi jednostkami. Niewykluczone jednak, że pojawi się także inna, nowa opcja. W ofercie powinny znaleźć się sześciobiegowa manualna lub automatyczna skrzynia biegów.

Chevrolet Trax swój debiut będzie miał jesienią, w czasie salonu samochodowego w Paryżu.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!