Audi Q3 made in Espana

Seat rozpoczął produkcję modelu Audi Q3 w fabryce w Martorell. To pierwsze auto klasy premium, produkowane na terenie Hiszpanii. Plan zakłada zbudowanie stu tysięcy sztuk Audi Q3 do 2012 roku, co pozwoli na pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładów w Martorell.


Tak będzie wyglądał montowany w Hiszpanii Audi Q3

Audi Q3, inwestycje i nowe miejsca pracy

 

Produkcja Audi Q3 w hiszpańskich zakładach firmy Seat to kolejny przykład doskonałego zarządzania potencjałem produkcyjnym w zakładach Volkswagena. Powierzenie produkcji samochodu klasy premium hiszpańskim zakładom potwierdza wysokie kwalifikacje zatrudnionego tam personelu.

– Produkcja Q3 jest przykładem na wykorzystywanie synergii w Grupie, w celu zwiększenia jej przewagi konkurencyjnej. Pracowników fabryki w Martorell cechuje wyjątkowo wysoki poziom kompetencji i kwalifikacji, pozwalający im realizować standardy wymagane w przypadku naszej marki. Emblemat Audi gwarantuje wysoką jakość modelu Q3 – powiedział Frank Dreves, Wiceprezes ds. Produkcji Audi AG.

Rozpoczęcie produkcji Q3 wymagało zainwestowania w zakłady blisko 330 milionów Euro. W ramach tych wydatków zbudowano halę produkcyjną o powierzchni 30000 mkw. Znajdzie się w niej miejsce dla 450 robotów. W nowo wybudowanej części zakładów zatrudnienie znajdzie półtora tysiąca osób. Pozwoli to też na stworzenie lub utrzymanie czterech tysięcy miejsc pracy u kooperantów na terenie Hiszpanii.

Audi Q3 – przyszły lider segmentu premium?

Rozpoczęcie produkcji w Hiszpanii jest elementem ofensywy modelu Q3. Zgodnie z jej założeniami pięciodrzwiowy, kompaktowy SUV ma zostać liderem segmentu aut premium w Europie. Jego sprzedaż rozpocznie się w czerwcu, a premiera rynkowa w ostatnim kwartale bieżącego roku. Q3 zaoferuje kierowcom typowe atuty SUV: wysoką pozycję za kierownicą, duże koła, duży prześwit, przestronność i bogate wyposażenie. Za auto będzie trzeba zapłacić 29900 Euro.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!