Audi Q3 już w Polsce

Fani marki Audi nareszcie doczekali się polskiej premiery miejskiego SUV-a Q3. Auto prezentuje się świetnie i można je mieć już za 133 500 zł.

Audi Q3 – elegancki SUV

Miejski SUV klasy premium

Audi Q3Q3 to auto, które stworzone zostało z myślą o wymagających użytkownikach, na co dzień poruszających się po różnych typach dróg. Naturalnym środowiskiem nowego modelu jest miasto. Stylistyka Q3 nie odbiega od obecnych trendów marki. Linia coupe podkreśla sportowy charakter SUV-a. To wrażenie potęguje płasko nachylona tylna szyba. Duży grill sugeruje, iż mamy do czynienia z masywnym autem. Nic bardziej mylnego. Nowe Audi waży zaledwie 1500 kg. Masowe oszczędności zyskano m.in. dzięki wykonaniu maski oraz tylnej pokrywy z aluminium.

Wnętrze Audi Q3

Q3 z przyzwoitym wyposażeniem standardowym

Audi Q3Wewnątrz Audi Q3 nie brakuje przestrzeni. Wygodnie i komfortowo będą mogły tu podróżować cztery osoby. Kolorystyka wnętrza w dużej mierze zależy od klienta. Istnieje szereg możliwości personalizacji. Kokpit wygląda bardzo podobnie jak w innych modelach Audi. Uroku dodają mu chromowane wstawki. Duża, masywna kierownica wielofunkcyjna sprawia pozytywne wrażenie. Nabywcy Audi Q3 będą mogli doposażyć swoją maszynę w szereg dodatków rodem z klasy aut luksusowych. Są to m.in. reflektory ksenonowe z technologią adaptive light, czy system MMI Navigation. Dodatki będą oczywiście wymagać niemałej dopłaty. Wyposażenie standardowe powinno być jednak wystarczająco atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Znajdą się w nim m.in. liczne systemy bezpieczeństwa, Start&Stop, system audio z ośmioma głośnikami, czy klimatyzacja (niestety manualna).

Trzy silniki Q3

Przedział mocy jednostek Q3 to na razie 170 – 211 KM

Audi Q3Na polskim rynku Audi Q3 zadebiutowało z trzema wariantami silnikowymi. Będą to dwa benzynowe 2.0 TFSI o mocy 170 i 211 KM i wysokoprężny 2.0 TDI o mocy 177 KM. Wszystkie jednostki będą dostępne wyłącznie z napędem quattro. Wkrótce pojawi się Q3 z napędem tylko na przednią oś. Będzie ono napędzane przez silnik 2.0 TDI o mocy 140 KM. Spośród obecnie dostępnych wersji, słabsza jednostka benzynowa otrzyma manualną skrzynię z sześcioma przełożeniami. Pozostałe dwie wersje, będą przenosiły napęd za pomocą automatycznej przekładni siedmiostopniowej S-tronic.

Audi Q3 – osiągi i zużycie paliwa

2.0 TDI spala średnio 5,9 l na 100 km

Najszybsze Q3 (silnik 2.0 TFSI 211 KM) na sprint do ,,setki” będzie potrzebowało zaledwie 6,9 s. Diesel tą samą prędkość osiągnie po 8,2 s. Średnie spalanie najmocniejszej wersji wynieść powinno, zdaniem producenta 7,7 l na 100 km. Za to 2.0 TDI 177 KM powinno się zadowolić 5,9 l na 100 km. Jeszcze bardziej oszczędna będzie wersja z napędem tylko na przednią oś. Według zapowiedzi ma ona spalać średnio 5,2 l na 100 km.

Cennik Audi Q3

Q3 na razie od 133 500 zł

Audi Q3Póki co najtańszym modelem Q3 będzie ten z silnikiem 2.0 TFSI o mocy 170 KM. Jego cena podstawowa to 133 500 zł. Gdy w gamie pojawi się także jego 140-konna odmiana 2.0 TDI z napędem jedynie na przednią oś, to ona zajmie pozycję na dole przedziału cenowego (według zapowiedzi 123 500 zł). Na razie za diesla trzeba zapłacić 147 900 zł, czyli dokładnie tyle samo, co za mocniejsze – 211-konne TFSI.

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!