Audi Q3 RS już wkrótce trafi do sprzedaży

Prototypowa wersja Audi RS – zwinnego, miejskiego crossovera została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Pekinie. Według prognoz, samochód trafi na rynek europejski w przyszłym roku, a jego głównym rywalem będzie BMW X1 w wersji M.

Audi Q3 RSPołączenie cech samochodów kompaktowych i SUV-ów stworzyło nowy segment, który bardzo dobrze się sprzedaje. Odbiorców znajdzie też zapewne szybsza wersja Q3-ki.

Audi Q3 RS – jakie osiągi?

Pod maską tej usportowionej wersji Q3 znajdzie się pięciocylindrowy rzędowy silnik TFSI o pojemności 2.5 l i mocy 360 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 465 Nm. Dzięki temu samochód do 100 km/h będzie przyspieszał w 5,2 s, a jego prędkość maksymalna ma wynosić 265 km/h.

Zmiany w wyglądzie Q3

Karoseria została obniżona o 25 mm i poszerzona. Reflektory nieznacznie przyciemniono i wzbogacono o czarne wstawki wewnątrz, zmodyfikowano wygląd osłony chłodnicy i zderzaków. Z tyłu wkładka dyfuzora przy zderzaku łączy dwie duże, eliptyczne rury wydechowe. Wszystkie te zmiany wpływają bardzo korzystnie na sportowy wygląd auta. Samochód wygląda tak, jakby miał już wejść do produkcji seryjnej.

Nie będzie stałego napędu na cztery koła. Co otrzymamy w zamian?

Audi Q3 RS jako pierwsze w sportowej serii otrzyma napęd na cztery koła, w którym tylna oś będzie się włączać jedynie w sytuacji, gdy system wykryje utratę przyczepności. Spekuluje się, że może to pogorszyć prowadzenie samochodu, ale jak będzie w rzeczywistości przekonamy się gdy trafi on do sprzedaży.

Skrzynia S – tronic na pokładzie Audi Q3 RS

Z mocnym silnikiem współpracować będzie nowoczesna, dwusprzęgłowa, 7-biegowa skrzynia S-tronic. Dzięki niej można zmieniać biegi błyskawicznie, bez przerwy w dostarczaniu siły ciągu. Ten supernowoczesny podzespół jest zawsze przygotowany na błyskawiczną zmianę biegu, co jest bezcenne w samochodzie sportowym (czy też usportowionym).


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!