Volkswagen up! Małym Samochodem Roku

Podczas gali 7 lutego 2012 redaktor naczelny magazynu Top Gear zaprezentował najlepsze samochody 2011 roku. Wśród laureatów znalazł się Volkswagen up!, który został wybrany „Małym Samochodem Roku”.

Dlaczego akurat Up!

Volkswagen Up!„Wyróżnia się kapitalnym zagospodarowaniem przestrzeni… zapewnia zaskakująco dużo miejsca dla pasażerów. Napędza go zupełnie nowy, trzycylindrowy silnik (1.0, 60 KM i 75 KM). Waży niecałą tonę. Jest niezwykle łatwy w prowadzeniu i ogólnym użytkowaniu. Wśród dzisiejszych małych aut jest najbardziej przemyślany.” – w taki sposób na łamach miesięcznika Top Gear dziennikarze uzasadnili swój wybór.

 

Volkswagen Up! Prymus w klasie

Volkswagen up! zadebiutował pod koniec minionego roku, w Niemczech od razu stał się liderem sprzedaży. W statystyce rejestracji nowych samochodów wersja trzydrzwiowa od razu po premierze zajęła tam pierwsze miejsce w swojej klasie. W Polsce pierwsze samochody trafią do klientów już w najbliższych dniach. O cenach  Up’a już pisaliśmy.

Liczy się wnętrze

Volkswagen Up!Up! oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia. Podstawową jest take up!, kolejną komfortowa move up!, a wersja najbogatsza to – high up!. Volkswagen up! oprócz bardzo obszernego wnętrza, oszczędnych silników oferuje także najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jako jedyny w swojej klasie otrzymał jednocześnie 5 gwiazdek w testach EuroNCAP i nagrodę Advanced Award za funkcję awaryjnego hamowania w mieście (opcja). Wersja podstawowa w zakresie ochrony podróżujących zapewnia m.in. 4 poduszki powietrzne, ESP i ABS.

 

Więcej o: Volkswagen Up!


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!