Pięciodrzwiowy Seat Mii – maluchy w komplecie

Po pięciodrzwiowym Volkswagenie Up! oraz Skodzie Citigo przyszedł czas na prezentację ostatniego z trójki rodzeństwa, Seata Mii. Oto bardziej funkcjonalny miejski maluch.

Seat Mii – jest Hiszpania za górami

Seat Mii 5dTrudno powiedzieć dlaczego to akurat Seat, jako ostatni z grupy Volkswagena musi prezentować kolejne wersje miejskiego auta. Mii zadebiutował później niż Up! oraz Citigo. Podobnie teraz, jego wersja pięciodrzwiowa zostaje pokazana światu już po premierze takiej odmiany marki niemieckiej i czeskiej. Wiele wskazuje na to, że tatuś VW ostatnio bardziej kocha córkę niż hiszpańskiego synka.

Pięciodrziowy Mii – różnice

Seat Mii 5dJakkolwiek by to nie brzmiało, Seat Mii z nadwoziem pięciodrzwiowym różni się od wersji z jedną parą drzwi, wyłącznie posiadaniem drugiej pary drzwi. Podobnie więc, niczym oprócz stylistycznych drobiazgów, nie różni się od pięciodrzwiowych odmian Citigo i Up’a! Zadaniem Mii jest przede wszystkim podbój Półwyspu Iberyjskiego. Samochód imponuje sporą przestrzenią bagażową jak na auto segmentu A (po złożeniu siedzeń bagażnik ma ponad 950 l). Jest praktyczny, dzięki niewielkim gabarytom i ekonomiczny dzięki silnikom 1.0 l 60 KM lub 75 KM.

Mii wejdzie do sprzedaży w Polsce wiosną bieżącego roku.

Więcej o Seacie Mii


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!