Seat Mii – trzeci Volkswagen Up!

Po niedawnej premierze modeli Up! oraz Citigo, Volkswagen wypuszcza na rynek kolejny identyczny samochód miejski. Trio zamiast jednego auta? Trochę szalone, ale historia zna już podobne przypadki…

Rodzina z trójką dzieci

Volkswagen Up!, Skoda Citigo, Seat Mii

Seat MiiPróba podboju rynku najmniejszych aut poprzez produkcję trzech identycznych modeli to nie autorski wymysł Volkswagena. Kilka lat temu mieliśmy do czynienia z podobnym ,,miejskim atakiem”. Wówczas ze strony Toyoty Aygo, Peugeot’a 107 i Citroena C1. Małe auta były produkowane w tej samej fabryce (w Kolinie), miały takie same silniki i systemy bezpieczeństwa. Różniły się tylko kilkoma szczegółami, między innymi ceną… 107 i C1 były sporo tańsze niż Aygo (nieco lepiej wyposażona). Prawdopodobnie przedstawiona historia powtórzy się  przypadku rodzinki Volkswagena. Najstarszy brat Up! będzie wiódł prym jako ten najlepiej wyposażony i najciekawiej wystylizowany. Wystylizowany, ponieważ ma inny kształt tylnej bocznej szyby (choć to detal!). Prawdopodobnie będzie też najdroższy. Mii i Citigo będą podbijać rodzime rynki, czyli hiszpański i czeski.

Jak odróżnić trojaczki

Mii różni się od Up’a! tym, czym Up! od Citigo

Seat MiiCzęsto zdarza się, że rodzice trojaczków, aby nie pomylić jednego z drugim, bądź trzecim, ubierają dzieci w różnokolorowe ubrania. Tę strategię przyjął także Volkswagen. Samochody miejskie będą różnić się barwami nadwozia. Np. Seat Mii w wersji ekspozycyjnej jest żółty. Takiego koloru nie znajdziemy w palecie barw pozostałych ,,maluchów”. Ale nie każdy zna przecież na pamięć zawartość ,,szafy” poszczególnych marek. Jak więc odróżnić podobnych braci? To tak jak w przypadku braci Mroczek. Można, ale trzeba by oglądać regularnie M jak miłość. Po co się angażować, jeśli korzyści są niewielkie. Swoją drogą Mroczkowie mogliby wziąć udział w kampanii reklamowej tych modeli. Gdy będzie trzeba różnicę wskaże nam cennik (samochodów oczywiście). Seat Mii ma nieco zmienione przednie i tylne lampy, typowo seatowski grill i logo. I to wszystko.

Jedno zdanie o wnętrzu Seata Mii

Seat Mii – jak Up!, jak Citigo

Co do zmian we wnętrzu samochodu, Mii różni się od braci kierownicą oraz gałką zmiany biegów.Seat Mii, Volkswagen Up!, Skoda Citigo

Silniki 1.0 60 i 75 KM

Jednostki napędowe o pojemności jednego litra i mocy odpowiednio 60 i 75 KM mają zapewniać Mii odpowiednią dynamikę i niskie spalanie. Seat 60-konny powinien spalać średnio 4,5 a 75-konny 4,7 l na 100 km. Spalanie można będzie jeszcze ograniczyć, dopłacając za wersję Ecomotive, wyposażoną w system odzyskiwania energii i system start/stop. Wkrótce w gamie pojawią się kolejne jednostki.

Seat Mii – najpierw w Hiszpanii

Cena Seata Mii nie została jeszcze ujawniona

Seat MiiMii zadebiutuje na rynku hiszpańskim jeszcze w tym roku. Jego sprzedaż na innych rynkach europejskich rozpocznie się wiosną roku 2012. Ceny wciąż jeszcze nie podano, prawdopodobnie jednak za wersję bazową Mii trzeba będzie zapłacić więcej niż 30 tysięcy złotych.

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!