Toyota Yaris-S powraca!

Niewiele osób pamięta, że jeszcze pięć lat temu można było kupić w Europie Toyotę Yaris z powiększonym nadwoziem o nazwie Verso. Wtedy model nie zrobił dużej kariery, teraz Toyota chce dać mu drugą szansę.

Model powiększonej Yariski był dostępny od 1999 roku, a główną przeszkodą w wielkiej karierze była zbyt wysoka cena.

Ponieważ jednak na rynku niewielkich MPV pojawili się nowi gracze – m.in. Kia Venga oraz Citroen C3 Picasso – po pięciu latach nieobecności, Toyota postanowiła powrócić do koncepcji produkowania większej wersji Yarisa.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowy model Verso-S, oparty o model dostępny na rynku japońskim o nazwie Ractis, będzie miał swój debiut na salonie w Paryżu.

Na razie nie wiadomo nic o specyfikacji modelu, ale model z Japonii, o który Verso-S jest oparty, ma 3955 mm i jest dostępny w dwóch wersjach silnikowych, obie wersje to silniki benzynowe: 1.3 litra o mocy 87 KM oraz 1.5 litra o mocy 105 KM. 1,5-litrowy silnik benzynowy jest również dostępny z napędem na cztery koła.

Czy nowa wersja Yariski wykorzysta swoją drugą szansę i stanie się tak popularna, jak jej mniejsza wersja? Być może tak, chyba, że znowu zaskoczy nas jej cena…


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!