Długodystansowy test Toyoty Auris Hybrid – czy uda mi się spełnić marzenie?

Jeździłem wieloma autami, sam miałem kilkanaście, dodatkowo ponad 200 jazd testowych. Wszystko od Malucha do Audi R8. Jednak wciąż mi brakuje jednego testu, długodystansowego, rocznego testu ,,taniej” hybrydy z prawdziwego zdarzenia. Najlepiej, Toyoty Auris Hybrid w wersji kombi…

źródło toyota

źródło toyota

To byłby mój pierwszy test długodystansowy!

Dlaczego nie dostajemy aut na więcej niż tydzień? Dlaczego nie testujemy Toyoty, Hondy i kilku innych marek? Cóż – za mały ,,zasięg”. Naszą stronę odwiedza miesięcznie około 100 tys. użytkowników. Jeśli firma ma duży park samochodów prasowych ,,załapujemy” się, w przeciwnym wypadku testów nie ma.

Dlaczego piszę ten artykuł?

Hybrydowy Auris po prostu wydaję mi się bardzo interesujący i po prostu chciałem lepiej poznać to auto ,,z innej” beczki i stworzyć przy okazji nowy dział na blogu – testy długodystansowe. Mogę oczywiście się zwrócić do działu PR z propozycją testu długodystansowego (kulturalnie mi odmówią) lub poprosić o ,,zwykły” test – rezultat będzie taki sam.

Opisze poniżej na czym miał by polegać test, z czego się składać, jakie będą konkretne tematy, oraz podam trochę informacji o blogu. Może znajdzie się wystarczająca ilość internautów popierających ten pomysł (z góry dziękuję za komentarze, ,,lajki”, udostępnienia, tweety), oraz Toyota zgodzi się na ,,wypożyczenie” mi auta na roczny test…

Harmonogram testu

Informacje publikował bym przez rok, co dwa tygodnie ( co 2 tyg. wysyłamy również newsletter), czyli powiedzmy 27 artykułów. Z pewnością w trakcie coś by się zmieniło, ale teoretyczny plan mógłby wyglądać tak:

 1. Start testu – pierwsze wrażenia
 2. Prezentacja testowego modelu – szczegółowe dane techniczne (pomiar mocy na hamowni na mój koszt)
 3. Prezentacja testowego modelu – opis wyposażenia standardowego i opcjonalnego, co i jak działa.
 4. Jazda – czyli ,,normalny” test – jak jeździ? Ile pali? Główne wady i zalety
 5. Test Rodzinny – rodzina 2+3 – foteliki, isofixy, użyteczność
 6. Test ,,Zakopianka” – długa, górzysta trasa – sprawdzanie możliwości układu hybrydowego
 7. Test ,,Miasto” – parkowanie, poręczność, widoczność no i oczywiście spalanie w mieście
 8. Test ,,Autostrada” – wrażenia z dynamicznej jazdy, jak auto przyspiesza (video), jakie jest spalanie i zasięg na autostradzie
 9. Szczegóły techniczne – zaglądamy pod maskę, wjeżdżamy na kanał, odkręcamy (ASO) osłony i patrzymy jak auto jest zrobione (dużo zdjęć)
 10. Test na torze – sprawdzam jak auto sprawdza się ekstremalnych warunkach (płacę za wynajęcie toru i opony jak się zniszczą)
 11. Test ,,kobieta za kierownicą” – sprawdzam użyteczność i intuicyjność obsługi samochodu
 12. Test wyciszenia – czy Hybrydowy Auris jest cichszy od Audi A8 4.2 TDI?  Pomiary przy różnych prędkościach.
 13. Test spalania: miasto; prędkość stała (w km/h): 40, 60, 80, 100, 120, 140, 160, v-max
 14. Zima – test ogrzewania, prowadzenie na ośnieżonej drodze, średnie spalanie zimą
 15. Lato – test klimatyzacji i wentylacji, spalanie w lecie
 16. Technologiczne ciekawostki: opis układu hybrydowego
 17. Technologiczne ciekawostki: dlaczego silnik pracuje w cyklu Atkinsona, opis skrzyni bezstopnioniowej
 18. Porównanie fabrycznej nawigacji z systemami firm TomTom, Mio…
 19. Wrażenia z jazdy innych kierowców.
 20. Ciekawe i zabawne wydarzenia które miały miejsce podczas testu.
 21. Podsumowanie testu: awarie, usterki, koszty paliwa, wady, zalety.

To tylko 21 artykułów, pozostałe 6 zrobił bym jako porwanie Aurisa z innymi popularnymi autami. Co o tym sądzicie, może być? (napiszcie w komentarzach!)

Promocja testu

Oczywiście to wszytko fajne, ale kto to przeczyta? Czy Toyocie opłaca się zainwestować w ten projekt? Proponuję, że na każdej stronie zamieszczę banner (np. 300×250 na górze sidebara) do działu ,,Test długodystansowy Toyoty Auris”, ta kategoria będzie również w głównym menu. Dodatkowo 3 najnowsze artykuły z tej kategorii z sidebarze. Jeszcze może jakieś nieinwazyjne stopki, linki ect. Ilu ludzi to zobaczy te reklamy? Możemy się umówić, że co najmniej milion…

statystyki

Oczywiście artykuły będą ,,normalnie widoczne”, czyli dodatkowy ruch z  google, facebooka, itp…

Forum gratis

Auto (mam nadzieję) mamy rok, więc dobrym pomysłem była by wymiana informacji z użytkownikami. Założylibyśmy specjalne forum dyskusyjne (może QA) dotyczące testowego auta, na którym będziemy opowiadać na pytania użytkowników. Chcesz kupić hybrydowego Aurisa – zadaj pytanie na forum!

Obiektywny…

Zastrzegam sobie prawo do ,,obiektywności”.  Jeśli coś się popsuje – napiszę  o tym. Opiszemy każdą znalezioną wadę i zaletę tego samochodu. Z tego powodu nie chcę testować pewnych aut, ponieważ nie chce pisać 27 ,,negatywnych” artykułów.  Auris Hybrid wydaje mi się ciekawy i warty dokładniejszego poznania i opisania – skoro ja prawie nic nie wiem o hybrydach, to co wie przysłowiowy ,,Kowalski” ?

Moje marzenie – Wasza Akcja!

Drodzy czytelnicy!
Jeśli uważanie, że taki test ma sens i chcielibyście przeczytać 27 artykułów na temat Toyoty Auris Hybrid oraz mieć dostęp do forum na którym na każde pytanie udzielimy odpowiedzi – DAJCIE ZNAĆ!
Metody:

 • Komentarze – napisz w komentarzu co o tym myślisz!
 • Facebook – Lubie To!, Udostępnianie
 • Twitter – Tweety, Re-Tweety
 • Wykop, NK, inne socialmedia
 • Wyślij link to tego artykułu innym – czemu nie!

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!