Toyota Yaris Hybrid 100 – polska cena

Hybrydowa wersja jednego z najpopularniejszych aut w Polsce zadebiutuje już 2 czerwca. Toyota podała już ceny modelu Yaris Hybrid 100.

Toyota Yaris Hybrid 100 zadebiutuje podczas dni otwartych w salonach Toyoty.

Czy Toyota Yaris Hybrid 100 zmieni polski rynek?

Cena bazowa hybrydowej Toyoty Yaris to 65 100 zł (wersja Terra). To mniej niż w przypadku oferowanych dotąd modeli Prius i Auris HSD, ale trzeba pamiętać, że Yaris to jak dotąd najmniejsza oferowana w Polsce hybryda (nie licząc epizodu Hondy Jazz z niewielkim silnikiem elektrycznym).

Za napęd odpowiada spalinowy silnik o poj. 1.5 i mocy 74 KM oraz jednostka elektryczna o mocy 61 KM. Pracując razem, silniki mogą uzyskać maksymalną moc 100 KM. Auto jest wyposażone w system odzyskiwania energii hamowania. Producent deklaruje spalanie średnie, oscylujące wokół 3 l na 100 km.

Nowa Toyota, nowy napęd

Hybrydowy napęd Yarisa jest bardziej zaawansowaną konstrukcją niż układ znany z Aurisa HSD. Zespół napędowy jest lżejszy o jedną piątą i zajmuje mniej miejsca, dzięki czemu przestrzeń wewnątrz auta nie jest ograniczona w porównaniu do wersji z tradycyjnym napędem.

Toyota Yaris Hybrid – cena a wyposażenie

Trzyletnia gwarancja z limitem 100 tys. kilometrów może okazać się zachętą dla niektórych klientów. Hybrydowy Yaris jest o ponad 25 tys. droższy niż wersja benzynowa, ale jest też najtańszą hybrydą na naszym rynku. Ponadto, standardowo auto wyposażone jest bardzo bogato, m.in. w automatyczną skrzynię biegów, 7 poduszek powietrznych, system stabilizacji toru jazdy VSC, system wspomagający pokonywanie podjazdów, światła do jazdy dziennej typu LED, czy automatyczną klimatyzację dwustrefową. W ofercie będą też dwie, jeszcze bogatsze wersje wyposażenia, których cen na razie nie ujawniono. Produkt może okazać się szczególnie atrakcyjny dla nabywców flotowych.

Toyota Yaris Hybrid 100 będzie dostępna już od czerwca. Zamówienia można składać od połowy maja.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!