Skoda cieszy się z sukcesu Rosjan

Rosja została nowym mistrzem świata w hokeju na lodzie. “Zborna” pokonała w finale Słowację 6:2. Yevgeni Malkin reprezentujący zwycięską drużynę Rosji został uznany za najbardziej wartościowego gracza turnieju i podczas ceremonii zakończenia mistrzostw otrzymał statuetkę z rąk Winfrieda Vahlanda. Informacja: Skoda

2012 IIHF World Championship ŠKODA jest bardzo zadowolona ze sponsoringu 76. Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie (IIHF), jakie w tym roku rozegrano w Finlandii i Szwecji. Finałowy mecz w Helsinkach obejrzało 13 242 fanów tego sportu. Wynik meczu rozegranego między Rosją, a niespodziewanym finalistą, Słowacją, wyniósł 6:2. Wcześniej Czechy pokonały Finlandię w meczu o trzecie miejsce i zdobyły brązowy medal mistrzostw.

Podczas finałowego weekendu rozgrywkom przyglądał się Winfried Vahland, jako przedstawiciel sponsora, który już po raz dwudziesty wspiera to ogromne sportowe wydarzenie. Sponsoring ŠKODY jest uznany za najdłuższy główny sponsoring sportowy w historii i jest odnotowany w Księdze Rekordów Guinessa.

Winfried Vahland powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego udziału w tym wielkim święcie hokeja na lodzie. Koncepcja przeprowadzenia mistrzostw w dwóch krajach jednocześnie, okazała się wielkim sukcesem. Cieszymy się, że mieliśmy swój udział w przedsięwzięciu, które zgromadziło tak liczne rzesze fanów – zarówno tych, którzy przybyli na sportowe areny, a także tych zgromadzonych przed telewizorami, czy oglądającymi zmagania sportowców w internecie”.

Na całym świecie mistrzostwa oglądało w telewizji ponad 650 milionów widzów. Na arenach na żywo mecze obejrzało 451 054 fanów hokeja. Oficjalny kanał YouTube, sponsorowany przez ŠKODĘ, na którym dostępny był streaming live i na żądanie oraz filmy dotyczące samych mistrzostw, odnotował rekordową liczbę dwóch milionów odsłon. Ponad 150 000 użytkowników iPhone’ów, iPadów, Androida, Windows Phon’ów i BlackBerry z całego świata pobrało darmową aplikację „2012 IIHF WM App powered by ŠKODA”.

Rosja została mistrzem świata już po raz 26. Jest to największa liczba medali zgromadzona przez reprezentację jednego kraju.

Informacja: Skoda