Nadchodzi siódma generacja Volkswagena Golfa!

Najnowsza wersja najpopularniejszego kompaktu Europy zadebiutuje w czasie Paris Motor Show w przyszłym roku! Podczas gdy w Polsce swoich lat dożywają jeszcze Golfy „dwójki” a duża część Polaków cieszy się z zakupu sprawnej „trójki”,  w czasie paryskiego show zadebiutuje siódma generacja Volkswagena Golfa!

Volkswagen Golf VII

Od trzeciej generacji Golfa wyraźnie widać, że samochód po prostu ewoluuje, a nie zmienia się całkowicie jak na przykład Toyota Corolla czy Ford Fiesta. Także i najnowsza, siódma generacja nie będzie żadną rewolucją pod względem wyglądu zewnętrznego, a jedynie unowocześnieniem (wygładzeniem) znanej wszystkim sylwetki popularnego Golfa i wyposażeniem jej w nowe kształty lamp, grilla czy nieco inne przetłoczenia nadwozia. Nowa, siódma generacja będzie miała cztery wersje nadwozia: hatchback, coupe, kabriolet i kombi.

Volkswagen Golf VII

Klienci będą mieli do wyboru wiele wersji napędów. Będą to między innymi silniki   TSI i TDI z turbodoładowaniem (pojemność od 1,4 do 2,o, moc od 85 do 300KM) oraz wersje hybrydową i elektryczną. Auto będzie seryjnie wyposażane w sześciobiegową, manualną skrzynię biegów, ale opcjonalnie będzie można je wyposażyć w siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów DSG.Nie braknie także systemów wspomagania pracy kierowcy, wzorowanych na stosowanych w Audi Lane Assist i innych. Każda generacja Golfa okazywała się wielkim sukcesem. Tak zapewne będzie i teraz. Niemiecki producent pokazał, że można stworzyć nieduże auto rodzinne o lekko sportowym wyglądzie, które podoba się i młodym i starszym kierowcom.

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!