Seat Mii w polskich salonach – cena

Trzeci przedstawiciel maluchów Volkswagena wchodzi do salonów sprzedaży. Seat Mii debiutuje późno i jest bazowo droższy od Citigo i Up’a. Czy ma szanse na sukces na polskim rynku?

Wiele wskazuje na to, że tatuś VW ostatnio bardziej kocha córkę niż hiszpańskiego synka.

Seat Mii – na razie trzydrzwiowy

Na początek w polskich salonach pojawi się trzydrzwiowa wersja Mii. Jednostki napędowe to, tak jak w przypadku Citigo i Up’a, trzycylindrowce o poj. 1.0 i mocy 60 oraz 75 KM. Mają zapewniać Mii odpowiednią dynamikę i niskie spalanie. Seat 60-konny powinien spalać średnio 4,2, a 75-konny 4,3 l na 100 km. Spalanie można będzie jeszcze ograniczyć, dopłacając za wersję Ecomotive, wyposażoną w system odzyskiwania energii i system start/stop.

Więcej o Seat Mii

Wśród dostępnych gadżetów, Mii, podobnie jak bracia, posiada m.in. system City Safety Assist, który może automatycznie wyhamować auto w momencie zagrożenia kolizją. Koszt instalacji City Safety Assist to 860 zł.

Seat Mii – polskie ceny

Mii od 32 658 zł

Podstawowa wersja Seata Mii jest ubogo wyposażona. Samochód posiada co prawda komplet poduszek powietrznych i systemy bezpieczeństwa, ale jest to jeden z warunków spełnienia norm bezpieczeństwa (pięć gwiazdek w teście EuroNCAP). Mimo niewielu udogodnień na pokładzie, Mii jest droższy nie tylko niż Skoda Citigo, ale nawet od Volkswagena Up’a! Najtańszy Up! kosztuje 31 290 zł. Citigo można kupić już za 28 990 zł, ale jest to bardzo okrojona wersja. Odmiana porównywalna z bazowym Mii także jest jednak tańsza – 30 290 zł. Mii jest dostępny od 32 658 zł.

Najtańsze wersje są wyposażone w silnik 1.0 60 KM. Ceny Mii z mocniejszą jednostką (75 KM) zaczynają się od 34 908 zł. To także sporo drożej niż w przypadku Citigo i Up’a. Najdrożej, bo ponad 40 tys. kosztuje Mii w najwyższej wersji wyposażenia, z mocniejszym silnikiem i zautomatyzowaną pięciostopniową skrzynią biegów

Cennik Seat Mii:

Seat Mii cennik


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!