Range Rover Evouqe Cabrio Concept – odważny projekt brytyjczyków

W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia bardzo nietuzinkowego samochodu. Przedstawiciele brytyjskiej marki twierdzą jednak, że jest to tylko awangardowy pomysł, który po debiucie w Genewie nie ujrzy światła dziennego jako model produkcyjny.

Range Rover Evogue nie jest jedynym autem bez dachu w historii Land Rovera

Pierwszy terenowy Rover, czyli seria 1 miała być europejskim odpowiednikiem Jeepa i posiadała całkowicie odkryte nadwozie

Otwarta wersja najmniejszego Range’a została wyposażona w miękki składany elektrycznie dach. Jest to bardzo rzadki pomysł w tej grupie aut – ostatnio próbowali tego Japończycy z Murano. Efekt? Marny. Z nowym Range Roverem jest inaczej. Evoque wydaje się być zaprojektowany od podstaw jako kabriolet. Nie ma tutaj żadnych wymuszonych kompromisów, a każda linia i krągłość wygląda bardzo dobrze. Bliżej więc mu do sportowego coupe w otwartej wersji, niż do spartańskiej terenówki z niepraktycznym dachem mocowanym na klamry i śruby. Range Rover Evoque wygląda wyśmienicie w każdej wersji nadwozia – dostępny jest model pięcio- lub trzydrzwiowy. Model Evoque Cabrio nie wygląda jak auto z przypadkowo odciętym sufitem – można nawet ośmielić się stwierdzić, że SUV-cabrio w takim wydaniu wygląda zgrabniej, niż nie jeden model na bazie coupe lub kompaktu.

Wnętrze modelu Evoque także wygląda bardzo dobrze. W końcu przy projektowaniu samochodu brała udział sama Victoria Beckham. Jeżeli taka wersja nadwoziowa trafi do produkcji, gama silników powinna pozostać niezmieniona. Do tak dobrze wyglądającego kabrioletu na pewno będzie pasowała mocna jednostka napędowa. Najmocniejszym obecnie motorem pracującym pod maską modnego brytyjskiego SUV-a jest silnik 2.0 Si4 o mocy 240 KM.

Producent nie przedstawił jeszcze swojego ostatecznego werdyktu, co do wersji produkcyjnej modelu Evoque Cabrio. Koncept zadebiutuje w Genewie, a kilka tygodni po targach powinniśmy otrzymać ostateczną decyzję.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!