Seat Toledo Concept w Genewie

Seat Toledo Concept został pokazany na salonie w Genewie. Nowy model zamierza powrócić do bardzo udanej tradycji dwóch poprzednich generacji modelu Toledo, które produkowane były w latach 1991-2004.

Seat i powrót do sprawdzonych rozwiązań

Seat Toledo ConceptO sukcesie ówczesnych generacji Toledo może świadczyć fakt, że na wymagającym europejskim rynku motoryzacyjnym, hiszpański producent sprzedał około 860 tysięcy sztuk modelu. Miał ugruntowaną pozycję przez wiele lat. Sukces tkwił w atrakcyjnej ponadczasowej linii nadwozia, przestronnemu wnętrzu i sprawdzonej technice Volkswagena. Niestety stylistyka trzeciej generacji, przypominająca vana, była bardzo kontrowersyjna i dziś możemy powiedzieć – nieudana. Seat wraca do sprawdzonych wzorów sprzed lat, aby odzyskać utraconych klientów.

Klasyczna linia nadwozia Toledo receptą na sukces?

Toledo koncept w gamie modelowej Seata znajdzie się między Leonem a Exeo

Seat Toledo ConceptJames Muir prezes Seata zachwala nowy model – „Seat Toledo Concept to nasz pomysł na doskonałego średniego sedana. Ma sylwetkę budzącą emocje, jest bardzo funkcjonalny i pozwala na dynamiczną jazdę”.

Przód Toledo Concept to Skoda Octavia. Atrapa chłodnicy ma kształt trapezu. Pięciokątne przednie reflektory ozdobiono chromowanymi elementami. Tylne reflektory są szerokie i ładnie komponują się z solidną linią auta. Wnętrze Toledo Concept jest przestronne. Kokpit sprawia wrażenie uporządkowanego. Po raz kolejny widać tu rękę projektantów Volkswagena. Tapicerka oraz skórzane pokrycie kokpitu wewnątrz auta wyglądają na trwałe.

Seat Toledo Concept – wymiary

Seat IbizaW momencie debiutu w Genewie znamy wstępne dane techniczne Toledo Concept. Auto będzie mierzyć prawie 4,5 metra długości, rozstaw osi 2,60 metra, wnętrze ma pomieścić 5 osób a pojemność bagażnika to 500 litrów (parametry niemal identyczne jak w Octavii). Gama silnikowa tradycyjnie zostanie zaczerpnięta z Volkswagena. Co najważniejsze klasyczna linia nadwozia powróci. W prezentowanym aucie widoczne są bardzo wyraźnie naleciałości z koncernu z Wolfsburga, wiele rozwiązań ze Skody. Biorąc pod uwagę styczniowe wyniki sprzedaży tych marek w Europie, Seat idzie w dobrym kierunku. Nie wiadomo, kiedy nowy model trafi do sprzedaży, ale przypuszcza się, że będzie to przełom 2012/2013 r.

Odświeżona Ibiza i pięciodrzwiowy Mii

Oprócz opisywanego konceptu, Seat zaprezentował w Genewie także Ibizę, która przeszła lifting oraz pięciodrzwiową odmianę małego Mii.

 

 

 

 

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!