Porsche 911 Carrera – pozwól sobie na luksus

Porsche 911 z pewnością można nazwać ikoną aut sportowych. 27 listopada w Los Angeles odbył się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911. Kto by pomyślał, że minęła ponad połowa wieku od czasu ukazania się pierwszego modelu tego prestiżowego pojazdu w 1964 roku? Warto przyjrzeć się bliżej poprzednim odsłonom 911 i wybrać swojego faworyta.

Prawdziwi kierowcy i fani motoryzacji marzą o posiadaniu tego samochodu przez chociaż jeden dzień. Teraz to jest możliwe, dzięki firmom, które wypożyczają luksusowe samochody na określony czas. Zbierz niezbędne informacje o klasyce gatunku, jaką jest Porsche 911 i ruszaj w drogę!

 Porsche 911 Carrera - pozwól sobie na luksus

Historia Porsche 911

Historia Porsche 911 rozpoczyna się 12. września 1963 roku we Frankfurcie. Międzynarodowy Salon Samochodowy (IAA) gości najnowszy model Porsche, pierwotnie sygnowany 901. Jednak nastąpiły trudności z firmą Peugeot, która określiła swoje dzieło tym samym numerem. Dlatego na rynku pojawił się model, znany nam dziś jako Porsche 911. Jest on następcą modelu 356, jednak różni się od poprzednika głównie silnikiem, który posiada sześć, a nie cztery cylindry i w błyskawicznym czasie osiąga moc 130KM. Model ten przewyższył najśmielsze oczekiwania i dzięki temu od razu zdobył uznanie i mocną pozycję na rynku, którą cieszy się po dziś dzień.

Porsche 911 Carrera – wynajem

Porsche to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek. Grono jego fanatyków z roku na rok jest coraz większe, ponieważ jest to samochód niepowtarzalny w swojej klasie i z pewnością przejdzie on do historii jako legenda. Każdy kierowca chociaż raz powinien usiąść za jego kierownicą – zarówno fani klasyki, jak i aut sportowych.
Jeśli nas nie stać na zakup, to na szczęście mamy możliwość wynajmu samochodu. Wypożyczalnie luksusowych samochodów z roku na rok coraz lepiej prosperują. Jedną z nich jest renomowana wypożyczalnia lumarental.pl.  Możemy wypożyczyć auto tylko na specjalną okazję, albo na próbę, zanim zdecydujemy się na własny zakup. Porsche będzie doskonałym wyborem na ślub, specjalne eventy firmowe, jako samochód zastępczy lub też towarzysz podróży podczas wizyty w danym mieście. Pozwól sobie na przygodę życia i poczuj się wyjątkowo chociaż przez jeden dzień!

Porsche 911 Carrera

Wachlarz modeli 911 jest bardzo szeroki. Bardzo charakterystycznymi są, m.in. pierwszy „bezpieczny kabriolet” Porsche 911 Targa czy 911 Carrera RS 2.7 z ciekawym tylnym spojlerem.

Mimo wielu wprowadzonych zmian w każdej kolejnej generacji, charakterystyczny wygląd pozostaje właściwie niezmieniony. Co należy do znaków rozpoznawalnych Porsche 911? Przede wszystkim silnik typu boxer i stylistyka samochodu zarówno eleganckiego jak i sportowego. Niewielu mistrzów motoryzacji potrafi połączyć w sobie siłę i subtelność.

Porsche 911 – w pogoni za marzeniami

Porsche 911 możemy zaliczyć do klasyków, którzy cieszą się nieustającą popularnością i są wciąż unowocześniane, aby podążać z duchem czasu. A jak wiadomo, szybkość to wyznacznik samochodów tej marki. Żaden szczęśliwy posiadacz tego samochodu, nie musi się obawiać, że nie doścignie nim swoich marzeń.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!