Najmocniejsze Porsche 911 GT2 RS już jest!

Wcielony diabeł? Nowe Porsche 911 GT RS robi wrażenie. Najmocniejsze Porsche zapewni na pewno sportowe i niesamowite emocje.

Dzięki zmniejszeniu masy samochodu do 1370 kg, przez wykonanie m.in. felg z wyjątkowo stopów lekkich, tylnej szyby z akrylu, a maski i drzwi z wzmocnionych włókien węglowych, auto ma osiągi, które robią wrażenie. Akumulator również przyczynia się do lżejszej masy w porównaniu do poprzedniej wersji 911 GT. Silnik nowej wersji został wyposażony w sekwencyjny system wtryskowy i dwie turbiny ze zmienną geometrią. Nowa wersja osiąga moc 620 KM.

Manualna 6-biegowa skrzynia biegów została wzmocniona i dzięki niej moc trafia prosto na tylne koła wyposażone w ogumienie o rozmiarach 325/30 ZR 19. Przednie opony są nieco węższe – 245/35 ZR 19.

Najmocniejsze Porsche 911 GT2 RS

Dzięki „odchudzaniu” przyspieszenie do 100km/h nowej wersji zajmuje jedynie 3,4 sekundy. Do 200km/h 9,8 sekundy, a do 300 km/h 28,9 s. Auto można rozpędzić do 330km/h! A w zahamowaniu rozpędzonego potwora pomogą ceramiczne hamulce, które sprawdzają się nawet w bardzo trudnych warunkach.

Samochód wyposażony jest w Pressure Monitoring System, który przez komputer pokładowy ostrzega o każdej zmianie ciśnienia w oponach.

Wzmocniona karoseria zapewnia większą ochronę dla pasażerów w razie zderzenia i zmniejsza do minimum deformację wnętrza. Przednie poduszki otwierają się w dwóch stopniach w zależności od typu i siły wypadku. Podczas kolizji przy małej prędkości poduszki otwierają się tylko częściowo. Uwagę zwracają kubełkowe siedzenia, a wstawki w kolorze czerwonym pasują do sportowego charakteru auta.

Porsche zamierza wyprodukować 500 sztuk.

Auto będzie można zobaczyć na targach w Rosji, a do sprzedaży ma trafić pod koniec 2010 roku.

Cena w USA wynosi 245 tys. dolarów, a Niemcy za tą wersję będą musieli zapłacić ok. 235 tys. euro.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!