Najnowsza generacja Porsche Cayenne GTS

Na najbliższym salonie samochodowym Auto China w Pekinie, Porsche zaprezentuje najnowszą odmianę Cayenne GTS. To już druga generacja najmocniejszego SUV-a w historii tej marki.

Mocne Porsche Cayenne GTS

V8 i 420 KM w niemieckim SUV-ie

Według niemieckich producentów GTS ma plasować się pomiędzy Cayenne S oraz Cayenne Turbo. Inżynierowie z Porsche zapewniają, że dokonali zmian nie tylko w stylistyce pojazdu, ale i w silniku. Pod maską tego modelu znajdziemy motor V8 o pojemności 4.8 litra generujący aż 420 KM. Cała moc przenoszona jest na koła za pomocą ośmiobiegowej przekładni Tiptronic S ze zintegrowaną funkcją Auto-Start-Stop. Dzięki temu sprint do „setki” trwa zaledwie 5,7 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 261 km/h. Producent deklaruje, iż GTS zadowoli się średnio 10,7 litra na 100 kilometrów.

Porsche Cayenne GTSAgresywna stylistyka wersji GTS

Cena Cayenne GTS

Nad bezpieczeństwem kierowcy czuwa usztywnione i obniżone o 2,4 cm, w stosunku do Cayenne S, zawieszenie z systemem Porsche Active Suspension Management. Ozdoby to czarne ramy i listwy z połyskiem. Poszerzono też nadkola i charakterystycznie wyprofilowano osłony progów. GTS posiada też spoiler dachowy z podwójnym skrzydłem.

Cayenne GTS wejdzie do sprzedaży w lipcu tego roku. Jego cena to 107 997 euro.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!