Załoga Peugeot’a przed 20. Rajdem Dolnośląskim

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 207 S2000 wystartują w Rajdzie Dolnośląskim – ósmej, ostatniej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2010.

Rajd Dolnośląski powrócił w 2008 roku do kalendarza RSMP po kilkuletniej przerwie. I zakończył się wielkim sukcesem załóg startujących w Peugeot 207 S2000, które zajęły wszystkie miejsca na podium! Przed rokiem reprezentanci Peugeot Sport Polska Rally Team mieli wielkiego pecha: po znakomitej jeździe prowadzili po pierwszym etapie zawodów, jednak drugiego dnia musieli wycofać się z rywalizacji.

Asfaltowe trasy w Kotlinie Kłodzkiej należą do najtrudniejszych technicznie, więc rywalizacja –  ku zadowoleniu kibiców – zapowiada wielkie emocje. Tomek i Daniel walczyć będą o utrzymanie pozycji na podium w klasyfikacji generalnej oraz drugiej lokaty w klasie Super 2000.

To już niestety ostatnia eliminacja RSMP 2010, co nas bardzo smuci, z drugiej jednak strony muszę przyznać, że ten sezon, który rozpoczął się dla nas tak szczęśliwie od kompletu punktów w rajdzie Elmot, jest chyba najcięższym sezonem w mojej rajdowej karierze – powiedział Tomasz Kuchar.

Przyszedł czas na Rajd Dolnośląski, a to niestety oznacza koniec sezonu RSMP – dodał Daniel „Lopez” Dymurski. Cieszy mnie natomiast fakt, że ponownie pojawimy się na trasach Dolnego Śląska, które tak bardzo lubię. Spodziewam się ciężkiej i zaciętej rywalizacji, a to z pewnością dostarczy zarówno nam, jak i kibicom, wiele emocji. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich do bezpiecznego oglądania i kibicowania.

Na liście zgłoszeń Rajdu Dolnośląskiego znajduje się 47 załóg, z których cztery wystartują w klasie Super 2000. Kuchar i Dymurski pojadą z numerem startowym „3”.

Trasa zawodów liczy 575,5 km. Składa się z osiemnastu odcinków specjalnych o łącznej długości 159 km. Zawody rozpoczną się w piątek, 8 października Superoesem po ulicach Kłodzka. W sobotę załogi przejadą dziewięć, a w niedzielę osiem niezbyt długich, ale trudnych OS-ów. Pierwsza załoga na mecie zlokalizowanej na Placu Bolesława Chrobrego w Kłodzku spodziewana jest 10 października po godzinie 16-tej.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!