Podsumowanie 36. RAJDU KOSZYCE

Rajd na Słowacji, podczas którego zawodnicy ścigali na asfaltach, okazał się, zgodnie z przewidywaniami, bardzo trudną próbą. Stanowił bowiem nie tylko rundę mistrzostw naszego kraju, ale także eliminację FIA CEZ Trophy oraz Mistrzostw Słowacji.

W Rajdzie Koszyc zwycięstwo odniósł Brian Boufier przed Josefem Beresem i Kajetanem Kajetanowiczem.

Wybitnie ciężki rajd – komentował na mecie Tomek Kuchar. Mimo słabego wyniku jestem bardzo zadowolony, ponieważ czasy osiągane na odcinkach specjalnych, kiedy jechaliśmy bez żadnych przygód, były bardzo dobre i mogliśmy znowu rywalizować z czołówką krajową, i nie tylko… Fantastycznie przygotowany samochód, świetnie pracująca ekipa! Wszystkie przygody, oprócz „kapci”, były zawinione wyłącznie przeze mnie i absolutnie ponoszę za nie pełną odpowiedzialność. Chcieliśmy sobie, jak i co poniektórym, udowodnić, że jak jedziemy bezproblemowo, to potrafimy uzyskiwać dobre czasy, a nie przegrywać po dwie sekundy na kilometrze… Reasumując: punktowo dla nas rajd kiepski, ale moralnie bardzo udany. Gdyby nie wspomniane przygody: trzy wypadnięcia z trasy i dwie przebite opony, bylibyśmy zapewne bardzo wysoko. Ale nie ma co „gdybać”… Korzystając z okazji chciałbym pogratulować Kajetanowi i Jarkowi zdobycia tytułu Mistrzów Polski. W tym sezonie jechali zdecydowanie najrówniej i najszybciej, tytuł jest więc jak najbardziej zasłużony.

Świetny rajd! – dodał Daniel”Lopez” Dymurski. Jechało się bardzo fajnie, ale chyba jeszcze nie mieliśmy na jednym rajdzie tylu niebezpiecznych momentów. Błoto, deszcz, ruletka z doborem opon, a przy tym bardzo ciasno w czołówce: to wszystko powodowało, że było bardzo trudno. Poszczególne wyniki mieliśmy naprawdę satysfakcjonujące, jechaliśmy bardzo dobrym tempem! A do tego bardzo sympatyczna atmosfera na Słowacji.


Obróciliśmy się na szybkiej partii OS-u i wypadliśmy z drogi w grząski teren. Przy trasie było w tym miejscu niewielu kibiców, dlatego nie udało nam się tak szybko wrócić na trasę. Niestety, straciliśmy zbyt dużo czas u i wypadliśmy z pierwszej dziesiątki w klasyfikacji rajdu. Trudno, cieszymy się z tego, że udało się przełamać zła passę i że dotarliśmy do mety – powiedział po rajdzie Leszek Kuzaj.

Ostatnią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie Rajd Dolnośląski w Kłodzku, który zostanie rozegrany w dniach 8-10 października.

WYNIKI 36. RAJDU KOSZYCE

1. Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 207 S2000) 1:33.00,7 godz.
2. Josef Beres Jr. i Robert Muller (Skoda Fabia S2000) strata 34,0 sek.
3. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) 37,5 sek.
4. Michał Sołowow i Maciej Baran (Ford Fiesta S2000) 46,1 sek.
5. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 207 S2000) 1.15,3 min.
6. Grzegorz Grzyb i Przemysław Zawada (Skoda Fabia S2000) 3.13,2 min.

PROWIZORYCZNA KLASYFIKACJA RSMP (po 7 rundach)

Klasyfikacja generalna
1. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran 223 pkt.
2. Michał Sołowow i Maciej Baran 201 pkt.
3. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski 173 pkt.
4. Bryan Bouffier i Xavier Panseri 149 pkt.
5. Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur 79 pkt.
6. Leszek Kuzaj i Craig Parry 74 pkt.

Klasa S2000
1. Michał Sołowow i Maciej Baran 67 pkt.
2. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski 53 pkt.
3. Bryan Bouffier i Xavier Panseri 43 pkt.

Klasyfikacja Producentów
1. Peugeot 29 pkt.
2. Subaru 29 pkt.
3. Skoda 8 pkt.
4. Abarth 4 pkt.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!