Sobotnio-niedzielna VII runda niemieckiej Supercopy

Już tylko cztery wyścigi pozostały do końca sezonu w niemieckim cyklu SEAT Leon Supercopa Deutschland. Dwa z nich odbędą się już w sobotę i niedzielę na torze Motopark Oschersleben koło Magdeburga.

Jest to druga – po tej rozegranej na Lausitzring – runda niemieckiej Supercopy, która odbędzie się najbliżej granicy z Polską. Polscy kibice także podczas tego weekendu będą mieli kogo dopingować. W pucharze SEAT-a ujrzymy bowiem dwóch reprezentantów SEAT Sport Polska: Mateusza Lisowskiego oraz Patryka Pachurę.

Z ostatniej rundy Supercopy rozegranej w odległym w Zandvoort, obydwaj kierowcy polskiego teamu wyjeżdżali z punktami: Lisowski za piąte miejsce w pierwszym wyścigu, z kolei Pachura dwukrotnie dwunasty, za co łącznie zdobył 3 „oczka”. Teraz przed zawodnikami SEAT Sport Polska kolejna szansa na zdobycz punktową. Z racji dość pechowego sezonu, a przede wszystkim z powodu zgłoszenia zespołu do cyklu po drugiej rundzie, Lisowski i Pachura nie walczą o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej. Obaj mają jednak inny cel w dwóch ostatnich rundach (Oschersleben i Hockenheim) – ukończenie przy najmniej jednego wyścigu na podium.

Tor Motopark Oschersleben jest dobrze znany obydwu kierowcom z Polski. To właśnie rok temu, jeszcze startując w cyklu Skoda Octavia Cup, Lisowski zaliczył jeden, debiutancki wyścig na Oschersleben. Ukończył go na dobrych jak na debiutanta miejscach: dziesiątym i dziewiątym. Teraz apetyt kierowcy z Wieliczki jest dużo większy. Również Pachura ma duże doświadczenie związane z tym obiektem. Co ważne, zawodnik z Poznania już doszedł do zdrowia po niedawnej chorobie, która utrudniła mu walkę w IV rundzie Mistrzostw Polski Endurance.

Harmonogram VII eliminacji SEAT Leon Supercopa Deutschland nie uległ zmianie w porównaniu z wcześniejszymi rundami. W piątek odbędzie się jeden trening wolny, na sobotę przewidziano kwalifikacje oraz pierwszy wyścig. Niedzielne zawody w ramach weekendu DTM rozpocznie drugi bieg Supercopy.

VII runda SEAT Leon Supercopa Deutschland, Oschersleben 17-19.09.2010

Piątek 17.09.2010

13:40-14:10 Seat Leon Supercopa Wolny trening

Sobota 18.09.2010
8:45-9:15 Seat Leon Supercopa Kwalifikacje
16:15-16:45 Seat Leon Supercopa Wyścig 1

Niedziela 19.09.2010
08:45-09:15 Seat Leon Supercopa Wyścig 2


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!