Peugeot Sport Polska Rally Team po 48. Rajdzie Barbórka

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 307 WRC wygrali prestiżowy Rajd Barbórka – Ogólnopolskie Kryterium Asów w Warszawie! Tomek przeszedł tym samym do historii – jako pierwszy kierowca triumfował w tych zawodach aż pięciokrotnie!

Załoga Peugeot Sport Polska Rally Team wystartowała do rajdu z numerem 1. Przed rozpoczęciem rywalizacji Tomek i Daniel nie kryli, że czeka ich bardzo trudne zadanie. Typowo zimowe warunki powodowały, iż ważnym czynnikiem był odpowiedni dobór opon, a duża moc silnika w Peugeot 307 WRC na bardzo śliskiej nawierzchni wymagała perfekcyjnej jazdy.

Tomek i Daniel od początku jechali bardzo czujnie – po zwycięstwie na pierwszym, trzecim i czwartym odcinku specjalnym prowadzili w klasyfikacji. Niestety na piątej próbie przydarzył się drobny błąd, który spowodował utratę cennych sekund i spadek na trzecie miejsce.

Przed startem do ostatniego, decydującego OS-u na ulicy Karowej prowadził niespodziewanie Kamil Butruk przed Kajetanem Kajetanowiczem i Tomaszem Kucharem. Kierowca Peugeot tracił do lidera 12,11 sekundy. Wielu kibiców uważało, że tak duża strata jest wręcz niemożliwa do odrobienia…

Tymczasem Kuchar i Dymurski pojechali próbę wręcz koncertowo! Uzyskali zdecydowanie najlepszy czas, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w całym rajdzie.

To jest niesamowite, brak mi słów, żeby opisać to, co czuję – mówił na mecie rozradowany Tomasz Kuchar. Myślałem, że nie będzie możliwe wygranie tego rajdu po tym, jak spędziłem tak wiele sekund w zaspie. Ale wygrałem! Startując do odcinka na Karowej byłem mocno spięty, bowiem podjąłem bardzo duże ryzyko wybierając opony. Nie miałem praktycznie już nic do stracenia, więc zdecydowałem się jechać na „mediacie”. Zagranie: wszystko, albo nic opłaciło się – było niebezpiecznie, ale się udało! Świetnie przygotowany samochód, bardzo dziękuję całemu zespołowi!

Po prostu nie do wiary! – cieszył się Daniel „Lopez” Dymurski. Zajmowaliśmy trzecie miejsce i naszym celem było zwycięstwo na Karowej. Zdawaliśmy sobie sprawę, że odrobienie tak dużej straty na tak krótkim dystansie będzie bardzo trudne. Tymczasem udało się! Jestem bardzo szczęśliwy.

Start zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team w Rajdzie Barbórka 2010 sponsorują: Peugeot Polska, Total, Playstation 3, Gran Turismo 5, got2b, Luk, Teroson, Proline, Peugeot Finance, Dekra, Harvest oraz Pro Job.

WYNIKI 48. RAJDU BARBÓRKA

1. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 307 WRC) – 21.32,94 min.

2. Kamil Butruk i Maciej Wilk (Mitsubishi Lancer) – strata 3,68 sek.

3. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) – 24,67 sek.

4. Zbigniew Staniszewski i Bartłomiej Boba (Mitsubishi Lancer) – 31,74 sek.

5. Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski (Ford Fiesta S2000) – 32,49 sek.

6. Grzegorz Dul i Łukasz Włoch (Mitsubishi Lancer) – 39,53 sek.

7. Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 307 WRC) – 41,71 sek.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!