Peugeot po Rajdzie Lotos Baltic Cup

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 207 S2000 zajęli czwarte miejsce w 6. Rajdzie Lotos Baltic Cup. Załoga Peugeot Sport Polska Rally Team utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Po zwycięstwie w Rajdzie Elmot, Tomek i Daniel przystąpili do rywalizacji na Kaszubach mając w planie zajęcie jak najwyższej pozycji. Kierowca zespołu Peugeot nie ukrywał jednak, że zdecydowanie lepiej czuje się jeżdżąc po nawierzchniach asfaltowych niż szutrowych. Rajd Lotos Baltic Cup okazał się bardzo trudną i wymagającą próbą. Deszczowa pogoda przed zawodami sprawiła, że trasa odcinków specjalnych, rozjeżdżona dodatkowo przez załogi rywalizujące w Rajdowym Pucharze Polski, stała się grząska i śliska. Łatwo było opuścić trasę, o czym przekonali się już na początku rywalizacji obrońcy tytułu Mistrzów Polski, Bryan Bouffier i Xavier Panseri, których Peugeot 207 S2000 po błędzie kierowcy ugrzązł na ponad trzynaście minut w rowie.

Kuchar i Dymurski doskonale zdawali sobie sprawę, że aby utrzymać pozycję liderów klasyfikacji Mistrzostw Polski, muszą przede wszystkim dojechać do mety. Stąd też nie podejmowali zbytniego ryzyka, jechali przez cały czas własnym, równym tempem. Na poszczególnych odcinkach specjalnych zawsze meldowali się w czołówce i pierwszy dzień zmagań ukończyli na czwartym miejscu. Podobną taktykę zastosowali także w drugim dniu, dzięki czemu bez trudu obronili czwartą lokatę.

Przed rozpoczęciem rajdu zdawałem sobie sprawę, że będzie mi bardzo trudno uzyskać tak dobry wynik jak w Rajdzie Elmot – mówił na mecie Tomasz Kuchar. Ostatnio bowiem zdecydowanie skuteczniej rywalizuję na nawierzchni asfaltowej niż szutrowej. Liczyłem, że może uda się stanąć na podium. Rajd rozgrywany był w trudnych warunkach, dużo było błota, kolein i dziur. Niestety nie udało się zrealizować zamierzeń, zdobyliśmy jednak tyle punktów, ile tylko było możliwe: nadal prowadzimy w klasyfikacji. Obecnie musimy „przeżyć” jeszcze szutrowy Rajd Polski: mam nadzieję, że potem – w imprezach asfaltowych – będziemy znów bardzo mocni…

Oczywiście naszą ambicją – jak zawsze – było odniesienie zwycięstwa w rajdzie – powiedziała Dorota Pajączkowska, PR Manager Peugeot Polska. Nie udało się, ale właśnie taki jest sport: raz się wygrywa, raz zajmuje nieco dalsze miejsce… W bardzo trudnych warunkach Tomek i Daniel walczyli bardzo ambitnie i za to należą się im słowa podziękowania. Zdobyli kolejne punkty, utrzymali pierwsze miejsce w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze sześć rajdów: nie ukrywamy, że naszym celem jest wywalczenie tytułu!

Rajd Polski (runda RSMP, ale także Mistrzostw Europy) z bazą w Mikołajkach odbędzie się już za niespełna trzy tygodnie – w pierwszy weekend czerwca (3-6.06). Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team sponsorowany jest przez firmy: Peugeot Polska, Total, Luk, Teroson, Peugeot Finance, Proline, Dekra, Harvest oraz Pro Job.


Wyniki Rajdu Lotos Baltic Cup:

 1. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) – 1:39:57.9 godz.;
 2. Leszek Kuzaj i Craig Parry (Skoda Fabia S2000) – strata 33,2 sek.;
 3. Michał Sołowow i Maciej Baran (Ford Fiesta S2000) – 2.04,9 min.;
 4. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 207 S2000) – 2.57,2 min.
 5. Sebastian Frycz i Maciej Gleixner (Mitsubishi Lancer Evo IX RS) – 9.01,8 min.;
 6. Stefan Karnabal i Michał Kuśnierz (Mitsubishi Lancer Evo X) – 9.52,1 min.;
 7. Łukasz Habaj i Jacek Spentany (Mitsubishi Lancer Evo IX) – 9.56,4 min.;
 8. Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (Skoda Fabia S2000) – 11.22,5 min.
 9. Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 207 S2000) – 13.12,5 min.;
 10. Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek (Citroen C2 R2 MAX) – 15.36,7 min.

NIEOFICJALNA KLASYFIKACJA RSMP

Klasyfikacja generalna:

 1. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski – 67 pkt.;
 2. Leszek Kuzaj i Craig Parry – 64 pkt.;
 3. Michał Sołowow i Maciej Baran – 60 pkt.;
 4. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran – 58 pkt.;
 5. Sebastian Frycz – 34 pkt.;
 6. Michał Rzeźnik i Przemysław Mazur – 26 pkt.

Klasa S2000:

 1. Leszek Kuzaj i Craig Parry – 14 pkt.;
 2. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski – 13 pkt.;
 3. Michał Sołowow i Maciej Baran – 12 pkt.

Zespoły Sponsorskie:

 1. Subaru Poland Rally team – 14 pkt.;
 2. Peugeot Sport Polska Rally Team – 12 pkt.;
 3. Skoda Castrol BP Rally Team – 12 pkt.

Zespoły Producenckie:

 1. Peugeot – 6 pkt.;
 2. Subaru – 6 pkt.

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!