Kobiecy rajd ze szczytnym celem

W dniach 26-27 maja odbyła sie druga edycja Rajdu Polski Kobiet. Organizatorem oraz kreatorem inicjatyw była Fundacja Teraz Kobiety, partner fundacji Iberia Motor Company generalny importer aut marki SEAT w Polsce oraz marka Castrol.

Informacja: Seat

Rajd Kobiet - Ewa Gawryluk Jarek Kazberuk i SEATWzorem ubiegłego roku skupiono sie na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej, dynamicznej walki Kobiet w Polsce z chorobami nowotworowymi.

Dzięki wspólnym wysiłkom i wczesnemu zdiagnozowaniu zmian onkologicznych udało się uratować życie i zdrowie wielu Kobiet.

Do sportowej rywalizacji stanęło 30 załóg, w składzie, których znalazły się m.in. jadące SEAT-ami Ewa Gawryluk, Anna Popek i Olga Bończyk, bodące od pierwszej edycji z hiszpańską marką, drugie w swojej klasie i trzecie w klasyfikacji generalnej Kobiecy team SEAT-a Ewa Litwińczuk i Monika Kozicka oraz Joanna Zientarska, Dolota Delong czy Katarzyna Janowska. W rajdzie w roli wsparcia operacyjnego po raz pierwszy pojawili się sie również mężczyźni w składzie: jadący SEAT-em Leonem Cupra R – Waldemar Błaszczyk czy pilotujący SEAT-a Altea 4 Freetrack Michał Fajbusewicz oraz m.in. Leszek Kuzaj, Rafał Sonik, Kamil Butruk czy Paweł Szkopek.

Całość trasy wynosiła ponad 140 km uwzględniając 7 prób szybkościowych rozgrywanych na zamkniętych, specjalnie przygotowanych odcinkach prób KJS-owych oraz Super Próba łącząca się z VII Rajdem Piaseczna i wieńcząca rywalizację.

Rajd Polski Kobiet to jednak nie tylko rywalizacja. To przede wszystkim profilaktyka i badania. Wszystkim uczestniczkom Rajdu przeprowadzono badania profilaktyczne.

W podstawianych mammobusach na całej trasie Rajdu w Europejskim Centrum Onkologii w Otwocku oraz Centrum Medycznym w Piasecznie mieszkanki okolicznych miejscowości przeprowadziły badania piersi, a tylko podczas rajdowego weekendu wykonano ponad 205 mammografii i 118 cytologii oraz dokonano zapisów na kolejne badania

Wspólna działalność Fundacji Teraz Kobiety i SEAT-a nie kończy się tylko na samym Rajdzie. Do końca września w całym kraju przy salonach SEAT-a organizowane będą Pikniki Medyczne, zachęcające do profilaktyki i umożliwiające nieodpłatne wykonywanie badań.

Do tej pory zebrano łącznie 28,5 litra krwi, a 10 osób zapisało się do rejestru niespokrewnionych dawców szpiku.

Informacja: Seat


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!