Peugeot 5008 Family – dla Ciebie, dla rodziny

Peugeot wypuścił na rynek limitowaną serię modelu 5008. Jak sama nazwa wskazuje, popularny minivan został doposażony w akcesoria, zapewniające większy komfort podróży dla rodzin z dziećmi.

Peugeot 5008 Family -nowości

Peugeot 5008 FamilyNowy pakiet wyposażeniowy obejmuje gadżety dostępne dotąd w 5008 za dopłatą, bądź w standardzie w najdroższej wersji. Polepszyć komfort jazdy na długich dystansach ma wysuwany elektrycznie wyświetlacz typu ,,Head-up”, bezpieczeństwo – czujniki parkowania z tyłu. Projektanci nowej wersji zadbali jednak przede wszystkim o pasażerów tylnych siedzeń, którymi są najczęściej dzieci. Otrzymają one pakiet video z ekranami DVD montowanymi w zagłówkach przednich foteli oraz rolety przeciwsłoneczne.  W pakiecie znajdują się także aluminiowe listwy progowe.

Dobrze znana paleta silników

Nabywca 5008 Family będzie mógł wybierać spośród czterech wariantów silnikowych. Wśród nich znajdziemy jedną jednostkę benzynową oraz trzy diesle (w palecie Peugeot-5008-Familyzabrakło najsłabszego silnika benzynowego 1.6/120 KM). Doładowany ,,benzyniak” o pojemności 1.6, generuje moc 156 KM. Auto z tą jednostką będzie najtańszym Family. Jego cena wynosi 95 200 zł. Wśród silników wysokoprężnych najmniej okazale prezentuje się ten o pojemności 1.6 l, dwa pozostałe to jednostki dwulitrowe o mocy odpowiednio 150 i 163 KM. 2.0 HDi to flagowe diesle marki, z powodzeniem instalowane w wielu modelach. 5008 z najmocniejszym silnikiem, jako jedyny wyposażony jest w automatyczną sześciobiegową skrzynię biegów. Pozostałe otrzymały sześciobiegowy manual.

Peugeot 5008 Family – czy warto?

Peugeot-5008-FamilyNowa wersja francuskiego minivana dostępna jest w salonach od 1 września br. Cenowo plasuje się pomiędzy dotychczas dostępnymi pakietami Premium oraz Premium +. W Family nie pojawi się  żadne dotąd nieznane zastosowanie. Wszystkie dodatki były już wcześniej dostępne za dopłatą. Na nową edycję siedmiomiejscowego minivana od  Peugeota skuszą się najprawdopodobniej rodziny ceniące sobie komfort podczas długich podróży. Dodatki takie jak ,,Head-up” i czujniki parkowania, usprawnią także pracę kierowcy.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!