Panasonic połączy smartfony i samochody

Firma Panasonic przygotowała system Display-Audio, zgodny z nowym standardem łączności ze smartfonami w samochodzie — MirrorLink. System będzie montowany w Toyocie IQ.

Toyota Touch Life

Czym jest Display-Audio?

Toyota Touch LifeTechnologia Panasonica będzie na razie oferowana w Europie jako opcjonalny pakiet ,,Toyota Touch Life„. Display-Audio to niewielkie urządzenie z siedmiocalowym wyświetlaczem dotykowym i wbudowanym radiem AM/FM. Wyświetlacz przenosi obraz z ekranu smartfona i przedstawia działające w nim aplikacje (zgodne ze standardem MirrorLink™). Kierowca może więc korzystać z funkcji swojego telefonu za pomocą wyświetlacza samochodowego. Obsługiwanie aplikacji smartfona – np. nawigacji, mapy, czy odtwarzacza muzycznego staje się prostsze i bardziej bezpieczne dla kierującego pojazdem.

Jakie smartfony obsłużą MirrorLink?

Toyota IQCertyfikat zgodności ze standardem MirrorLink posiadają na razie smartfony marki Nokia. Aby połączyć się z samochodowym systemem audio, użytkownik musi pobrać z Nokia Sklepu aplikację ,,Nokia Car Mode„. Posiada ona prosty interfejs, dający prosty dostęp do funkcji telefonu, nawigacji i odtwarzacza muzycznego. Z Toyota Touch Life nie muszą także rezygnować posiadacze smartfonów Apple iPhone. Mogą oni korzystać z aplikacji nawigacyjnych, radiowych, czy serwisów społecznościowych. Aby połaczyć smartfon iPhone z Toyota Touch Life, należy pobrać aplikację Application Launcher ze sklepu App Store.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!