Odświeżony Peugeot 107

Miejski samochodzik Peugeota wraz z Nowym Rokiem doczekał się faceliftingu. Producent deklaruje, że nowa 107 jest jeszcze bardziej praktyczna i oszczędna.

Peugeot 107 – delikatne zmiany z przodu

Nowe materiały wykończenia wnętrza

Peugeot 107Bliźniak Toyoty Aygo i Citroena C1 – Peugeot 107 nadal będzie modelem o bardzo skromnych rozmiarach. Został za to przeprojektowany. Zmiany widoczne są głównie z przodu nadwozia. Maska przypomina teraz tą z modelu 208, grill i lampy nawiązują do najnowszych trendów designu, przestrzeganych przez francuskiego producenta. Z tyłu dodano tylko czarną obwódkę lamp. Istotnym dodatkiem są też, montowane standardowo, światła do jazdy dziennej. Odświeżono również wnętrze miejskiej 107. Mistral i Manhattan to nazwy odpowiednio kolorystyki wnętrza i nowej tapicerki. Deska rozdzielcza i drzwi otrzymają nowe, dwumateriałowe obicia.

Nowe opcje wyposażenia 107

Peugeot 107Nabywcy najnowszego Peugeota 107, będą mogli dokupić lub otrzymać w standardzie (w zależności od wersji wyposażenia) szereg nowych akcesoriów. Są to m.in. zestaw audio z odtwarzaczem CD i dwoma dodatkowymi głośnikami, zestaw audio PC Bluetooth CD z dwoma dodatkowymi głośnikami, gniazdem USB oraz obsługą MP3 i Bluetooth, nowa kierownica oraz lewarek zmiany biegów obszyte skórą. Wśród opcji znajdzie się też chowany panel nawigacji, kompatybilny z takim urządzeniami jak iPhone lub iPod.

Silnik 1.0 i przekładnia two-tronic

Średnio 4,3 l na 100 km

Peugeot 107W ofercie nadal znajdował się będzie wyłącznie silnik 1.0 o imponującej mocy 68 KM. Będzie on sprzężony do wyboru z pięciostopniową przekładnią manualną i pięciostopniową skrzynią two-tronic. Wersja z two-tronic otrzyma standardowo manetki zmiany biegów, ułatwiające jazdę. Silnik będzie teraz emitował mniej dwutlenku węgla i spalał mniej paliwa. Będzie to średnio 4,3 l na 100 km i 4,5 l dla wersji z przekładnią two-tronic.

Peugeot 107 ENVY – seria limitowana

107 w 48 państwach świata

Peugeot 107Wraz z początkiem marca 2012 r. dostępna będzie także limitowana edycja nowej 107. 107 ENVY to auto przeznaczone głównie dla kobiet. Model wyróżniają specjalne dekoracje z motywem wiśni. Samochód będzie dostępny w kolorze śliwkowym i czarnym. Szczególnie interesującym dodatkiem dla pań może być specjalny składany wieszak na torebkę , który pozwoli mieć ją zawsze na oku.

Do końca 2011 roku wyprodukowano 665 000 sztuk 107. Wraz z premierą nowego modelu rynek zbytu zostanie rozszerzony o kolejne 16 państw. Łącznie będzie więc liczył już 48 krajów.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!