Nowy silnik w Audi Q7

Niemiecki producent z Ingolstadt postanowił rozszerzyć ofertę silnikową swojego topowego, a zarazem największego SUVa. Silnik to nowoczesna jednostka wysokoprężna V6 TDI o mocy 204 KM. Jednostka na razie, trafi pod maski egzemplarzy sprzedawanych w Wielkiej Brytanii.

Audi-Q7Nowe V6 w Wielkiej Brytanii.

Nowość ma wygrywać z konkurencją dzięki osiągom. Ale i spalanie nie powinno przekroczyć granic rozsądku. Ma utrzymywać się na poziomie 7,2 litra oleju napędowego na 100 km. Jednostka na razie, trafi pod maski egzemplarzy sprzedawanych w Wielkiej Brytanii.

3.0 V6 TDI 204 KM w Audi Q7

Diesel ma pojemność 3.0 litrów, a jego maksymalny moment obrotowy dostępny jest już od 1.250 do 2.750 obr./min. i wynosi 450 Nm. Nowy V6 TDI w Q7 jest niezwykle nowoczesnym silnikiem. Waży niespełna 200 kilogramów a jego wewnętrzne tarcie zostało jeszcze bardziej zminimalizowane. Jednostka posiada system zarządzania temperaturą, kadłub silnika i głowice cylindrów mają oddzielne obwody chłodzenia. W fazie rozgrzewania silnika ciecz chłodząca nie cyrkuluje w bloku.

Bogaty SUV Audi

Do ,,setki” w 9,1 s

Układ Common Rail z szybko działającymi wtryskiwaczami piezoelektrycznymi wytwarza ciśnienie wtrysku do 2 000 barów, a turbosprężarka i fazy rozrządu silnika zostały zoptymalizowane pod kątem maksymalnej efektywności. Zastosowano System Start&Stop wyłączający silnik podczas postoju, a także system rekuperacji, który odzyskuje energię przy hamowaniu.

Samochód z tym silnikiem będzie rozpędzał  się do 100 km/h w 9,1 sekundy, a jego maksymalna prędkość wyniesie 204 km/h.

Wysoka cena luksusu

Audi Q7 3.0 TDI quattro 204 KM oferowane jest w czterech wersjach wyposażenia: Standard, SE, S line oraz S Line Plus. Ceny w Wielkiej Brytanii rozpoczynają się od 39 995 funtów. Za wersję S Line Plus trzeba będzie zapłacić 49 120 funtów. Wyposażenie najbogatszej odmiany obejmuje 21-calowe obręcze aluminiowe, lakier metaliczny, elektrycznie sterowaną klapę bagażnika skórzaną tapicerkę, nawigację satelitarną z dyskiem twardym oraz system Audi Parking System Advanced z kamerą cofania.

Jako opcje można wybrać klimatyzowane komfortowe siedzenia, panoramiczny szklany dach, elektrycznie otwieraną i zamykaną tylną klapę oraz zestaw szyn do mocowania bagażu. Ofertę uzupełniają innowacyjne systemy wspomagania kierowcy i system nowoczesnych modułów Infotainment.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!