Jankeski samochód roku 2011

Dziennikarze motoryzacyjni z USA i Kanady opublikowali listę finalistów w konkursie  ,,North American Car and Truck of the Year”. Spośród wielu modeli wyłoniono zaledwie trzy, które walczyć będą o nagrodę główną.

Focus, Elantra, czy Passat?

Honda CRVJury przyznało nominacje w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to samochód osobowy, a jej finaliści to jeden z najbardziej popularnych modeli tej marki, ceniony za bezpieczeństwo, nowoczesne rozwiązania i atrakcyjny wygląd Ford Focus, imponujący głównie ze względu na cenę Hyundai Elantra oraz innowacyjny i precyzyjny, nowy Volkswagen Passat.

Range Rover EvoqueDruga grupa walcząca w kategorii „truck” , to kuszący nowoczesnym designem Range Rover Evoque, niezawodna i uniwersalna Honda CR-V oraz BMW X3, złośliwie nazywane ulubionym samochodem amerykańskich matek z dziećmi.

Amerykański samochód roku już w styczniu

Volkswagen PassatJurorzy NACTOY mogą oddawać swoje głosy na wybrane auta do 6 stycznia, natomiast wyniki głosowania zostaną ogłoszone 11 stycznia podczas salonu samochodowego w Detroit. A oto lista wszystkich samochodów biorących udział w tegorocznym plebiscycie:

 

 

 

North American Car of the Year:

Audi A6

Audi A7

Buick Verano

Chevrolet Sonic

Chrysler 300/SRT-8

Fiat 500

Ford Focus

Hyundai Accent

Hyundai Elantra

Hyundai Veloster

Kia Rio/Rio 5

Scion iQ

Subaru Impreza

Toyota Camry

Toyota Prius V

VW Beetle

VW Passat

 

North American Truck of the Year:

BMW X3

Honda CR-V

Land Rover Range Rover Evoque

Mercedes-Benz M-Class

Mini Countryman

Nissan Quest

Saab 9-4X


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!