Nowy sezon Pucharu Scirocco R

W dniach 27-28 kwietnia w Hockenheim rozpocznie się trzeci sezon Pucharu Scirocco R. W pierwszym wyścigu tego najbardziej ekologicznego pucharu marki na świecie zmierzy się 24 kierowców obu płci, w tym startujących gościnnie trzech byłych zawodników Formuły 1. Na starcie zobaczymy dwóch Polaków: doświadczonego Adama Gładysza i debiutanta Jakuba Litwina. W kategorii „legend” podczas pierwszego w tym roku weekendu DTM na torze w Badenii wystartuje Marc Surer, Mika Salo i Eric van de Poele.

Informacja: Volkswagen

Volkswagen Scirocco R Cup 08 - Hockenheim 2011W 2012 roku w Pucharze Scirocco R startować będzie 21 zawodników z jedenastu krajów, między innymi z Polski, Niemiec, Austrii, Indii, Meksyku, USA, Danii, Szwajcarii i Turcji. Do Junior Cup zakwalifikowało się 13 młodych kierowców, w tym dziewięciu debiutantów w tej serii, którzy na Hockenheim rozpoczną swój pierwszy sezon w Pucharze Volkswagen Scirocco R. W Pro Cup startować będzie ośmiu doświadczonych kierowców. W stawce znajdą się Adam Gładysz, który w pucharze wystartuje po raz trzeci oraz debiutant – Jakub Litwin.

Tak jak w 2011 roku, także w tym sezonie za kierownicą Scirocco R zasiądą dwie panie: Szwedka Mikaela Ahlin-Kottulinsky (19) – jedna z trzech finalistek wspólnej akcji Volkswagena i FIA „Women In Motor Sport” oraz Michelle Gatting (18), która ma za sobą duńskie mistrzostwa kobiet Formuły Ford.

Podczas inauguracji trzeciego sezonu Pucharu Scirocco R – najbardziej ekologicznego pucharu markowego pojawi się także wiele legend. W kategorii byłych gwiazd Formuły 1 w rozwijających moc 285 sportowych coupé będą walczyć ze sobą: Marc Surer (60), Mika Salo (45) i Eric van de Poele (50). Żaden z nich nie stracił kontaktu ze światem Grand Prix: Surer jest komentatorem telewizji Sky, Salo fińskiej stacji MTV3, van der Poele pracuje jako ekspert w telewizji belgijskiej. Surer zna DTM z czasów, gdy w latach 1991 – 1992 był szefem sportowym BMW, van de Poele zdobył w 1987 roku w Bawarii tytuł DTM, później przeszedł do sportu Grand Prix. Ci trzej kierowcy w weekend z pewnością nie będą tylko przyglądali się z boku rozpoczęciu nowej epoki DTM.

Silnik pucharowego Scirocco został ponownie zmodyfikowany. W trybie normalnym ma moc 173 kW (235 KM), a z aktywowany systemem Push-to-pass 210 kW (185 KM), czyli o dziesięć KM więcej niż przed rokiem. Zasady stosowania systemu Push-to-pass, który daje kierowcom dodatkowe 37 kW (50 KM) mocy, zostały w tym roku także zmienione. Nadal stosowanie tego systemu jest ograniczone, nie jest jednak równe dla wszystkich kierowców w wyścigu, lecz zależy od pozycji startowej. Kierowcy z pierwszych trzech rzędów na starcie mogą użyć tego systemu dziesięć razy, kierowcy z rzędów cztery do sześć – jedenaście razy. Co trzy dalsze rzędy kierowca może użyć systemu Push-to-pass o jeden raz więcej. Zagwarantuje to jeszcze bardziej emocjonującą walkę.

Wyścigi Pucharu Volkswagen Scirocco R przyciągają nie tylko coraz więcej widzów na trybuny, lecz także przed telewizory. Tak jak w minionym roku, relacje będzie można oglądać na TVP Sport. Ponadto wszystkie wyścigi Pucharu Volkswagen Scirocco R 2012 można oglądać także na żywo przez Livestream w Internecie, z angielskim lub niemieckim komentarzem, na stronie www.volkswagen-motorsport.com/livestream.

Wypowiedzi na początek sezonu

Kris Nissen, Dyrektor Volkswagen Motorsport: „W Hockenheim Puchar Volkswagen Scirocco R rozpoczyna swój trzeci sezon. Także w tym roku mamy mocną stawkę zawodników. Dlatego jestem pewien, że widzowie znów będą mogli oglądać wyjątkowo emocjonujący wyścig. Zadba o to trzech sławnych kierowców startujących w kategorii legend: byli kierowcy Formuły 1 Marc Surer, Mika Salo i Eric van de Poele z pewnością zagwarantują pasjonujący spektakl.”

Informacja: Volkswagen


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!