Nowy motocykl Hondy z silnikiem V4

Honda opublikowała szkic koncepcyjnego motocykla, który reprezentuje kolejny etap w rozwoju jednośladów z silnikami V4.

Pojazd jest realizacją nowego  pomysłu – turystycznego enduro, łączącego cechy dwóch różnych gatunków motocykli. Uniwersalność połączono tutaj z surowym wyglądem i wyprostowaną pozycją kierowcy typową dla motocykli klasy adventure.

Nowy crossover to motocykl klasy średniej. Mimo wyglądu charakterystycznego dla segmentu adventure, posiada znacznie niżej położone siedzenie, co umożliwia wykorzystywanie go przez kierowców o bardzo zróżnicowanym wzroście.

Nisko położony środek ciężkości gwarantuje wiele radości z jazdy. Wygodna pozycja za szeroką kierownicą zapewnia komfort podróży i łatwość manewrowania.

Opublikowany szkic przedstawia wczesną koncepcję motocykla opracowanego przez Centrum Projektowe w Rzymie. Gotowa, produkcyjna wersja motocykla będzie po raz pierwszy pokazana na targach motocyklowych EICMA w Mediolanie, które rozpoczną się 2 listopada 2010 roku. Wtedy też zostaną opublikowane zdjęcia oraz ujawnione daty rozpoczęcia produkcji i wprowadzenia pojazdu do sprzedaży.

Na targach EICMA Honda przedstawi także swój nowy koncept wykorzystujący silnik V4 o pojemności 1200 cm3, który po raz pierwszy został zastosowany w modelu VFR1200F.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!