Nowa Honda NSX pokazana!

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Detroit, Honda zaprezentowała stylistykę długo wyczekiwanej następczyni legendarnego modelu NSX. Znany jest już wygląd, a także ewolucyjne rozwiązania techniczne.

Honda NSXNSX w zgodzie z naturą

Nowy model zostanie opracowany przez firmę Honda R&D Americas i będzie produkowany w Ohio. W Stanach Zjednoczonych pojazd dostępny będzie pod marką Acura. Nowy NSX do produkcji wejdzie w ciągu trzech lat. Ma to być auto przeznaczone dla prawdziwych maniaków sportowej jazdy na całym świecie.
Cały samochód wykonany jest z bardzo lekkich materiałów, a jego agresywne i dynamiczne linie nadwozia są zapowiedzią ciekawej wersji produkcyjnej. Prezes Honda Motor Co., przedstawił zalety nowej odsłony NSX-a mówiąc : „Podobnie jak w przypadku poprzednika, teraz również chcemy wypracować najlepsze osiągi poprzez zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. W dzisiejszych czasach, nawet takie samochody jak NSX, które mają głównie dawać przyjemność z jazdy, muszą być również tworzone z myślą o środowisku naturalnym”.

Napęd i silnik Hondy NSX

Honda NSXNSX swoje doskonałe parametry osiągnęła dzięki niezwykle korzystnemu stosunkowi mocy silnika do jego masy. Najnowsze sportowe dziecko Hondy ma centralnie montowany silnik oraz wykorzystuję szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych, takich jak m.in. innowacyjny hybrydowy układ Sport Hybrid. Dzięki wykorzystaniu napędu z dwoma jednostkami elektrycznymi i systemem zwrotnej kontroli momentu napędowego, nowy hybrydowy układ napędowy 4WD może swobodnie modyfikować moment obrotowy dla kół osi przedniej, podczas pokonywania zakrętów. Takie rozwiązanie ma wynieść jakość prowadzenia na poziom niedostępny dla samochodów z poprzednimi wersjami systemu AWD.
Pojazd wyposażono w nową wersję dynamicznego silnika VTEC  V-6, który posiada bezpośredni wtrysk paliwa i współpracuje z dwusprzęgłową przekładnią z wbudowaną jednostką elektryczną. W rezultacie kierowca ma do dyspozycji osiągi samochodu sportowego generowane przez niezwykle wydajny układ napędowy.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!