Nowa Honda Accord – bardziej ekonomiczna?

Honda Accord 2011 ma nowy styl i według zapewnień producentów większą ekonomię spalania. W sierpniu do sprzedaży trafi wersja sedan, a w 2011 roku wersja coupe.

Accord 2011 zarówno sedan, jak i coupe wyróżnia się nowym stylingiem zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Nowa Honda dzięki lepszej aerodynamice, poprawie współczynników tarcia przekładni i szeregu innych funkcji ma zużywać dużo mniej paliwa.

Accord zapewnia osiągalny luksus, bo podstawowe wyposażenie jest naprawdę hojne – podgrzewane siedzenia, elektrycznie sterowane podparcie dla odcinka lędźwiowego kierowcy, interfejs audio, wejście USB czy system pamięci dwóch pozycji siedzenia kierowcy.

Nowością w Hondzie Accord jest umieszczenie przycisków klimatyzacji po lewej stronie, bliżej kierowcy, w celu ułatwienia sterowania, a mniej używane przyciski są umieszczone po prawej stronie. Co więcej litery i oznaczenia na zegarach są bardziej widoczne.

Honda Accord będzie dostępna z dwoma wersjami czterocylindrowych silników: 2,4-litrowy, 16-zaworowy silnik o mocy 180 KM oraz o mocy 195 KM. Inną opcją będzie 24-zaworowy 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 275 KM.

Accord Coupe z 3,5-litrowym silnikiem będzie dostępna z 6-biegową manualną skrzynią biegów, a 5-biegowa automatyczna skrzynia biegów będzie dostępna w połączeniu z silnikami V6.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!