ABT Audi A6 Avant: Sportowe kombi(nacje)

Nowe Audi A6 Avant otrzymało od niemieckiego tunera ABT Sportsline pakiet modyfikacji, które sprawiły, że prestiżowe, rodzinne kombi przeistoczyło się w demona mocy, który może zabrać na swój pokład całą rodzinę i spory ładunek bagażu.

ABT Sportsline wzmocniło "kombiaka" Audi

ABT Audi A6 Avant

Kosmetyka zewnętrzna…

Zmiany zewnętrzne jakich dokonano w ABT A6 Avant są subtelne i na pierwszy rzut oka niezauważalne. Samochód został doposażony przez niemieckiego tunera w nowe listwy progowe, przedni i tylni spojler. Nowy body kit sprawia, że A6-ka wygląda jeszcze bardziej drapieżnie i agresywnie, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich cech, jakimi charakteryzuje się kombi klasy premium: prestiżu, elegancji i wyrafinowania. Dodatkowego stylu dodają aluminiowe felgi, które niezwykle pięknie zgrywają się i harmonizują z eleganckim nadwoziem nowego A6 Avant. Obręcze występują w trzech rozmiarach: 19, 20 i 21 cali. W zasadzie tylko trzy magiczne literki ABT na przednim grillu i tylnej klapie zdradzają nam, że mamy do czynienia z diabłem ubranym w uszyty na miarę garnitur.

Zmiany zewnętrzne jakich ABT dokonało w A6 Avant są na pierwszy rzut oka mało widoczne

ABT Audi A6 Avant – silnik 420 KM

…czyli duże zmiany pod maską

Nowe ABT Audi A6 Avant, zwane także AS6 Avant, jest dostępne z trzema jednostkami napędowymi do wyboru: dwoma dieslami i jednym silnikiem benzynowym. Mocniejszy 3-litrowy turbodiesel generuje 300 KM, zaś słabszy 240 KM. Z kolei benzynowy silnik 3.0 TFSI po wizycie u speców z ABT Sportsline osiąga potężną moc 420 KM i 540 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu sprint od zera do „setki” trwa niecałe 5 sekund. Nowoczesne i wydajne silniki – czy to diesle czy „benzyniaki” – są niczym bez elektronicznego systemu zarządzania silnikiem. Jest to swojego rodzaju „centrum dowodzenia”, w którym dokonuje się analiza wszystkich istotnych parametrów, wpływających na sprawne funkcjonowanie jednostki napędowej. Nie inaczej jest w przypadku ABT Audi A6 Avant. Dzięki specjalnie opracowanemu przez inżynierów ABT oprogramowaniu, które steruje pracą silnika, możliwe jest osiągnięcie maksymalnej mocy przy zachowaniu optymalnego zużycia paliwa.

ABT Audi AS6 Avant jest dostępne z trzema mocnymi silnikami: dwoma dieslami i jednym "benzyniakiem"


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!