Małe Cayenne będzie się nazywało Macan!

Od Cajuna do Macana: Niemcy z Porsche oficjalnie ogłosili, że ich najnowszy kompaktowy mały SUV, którego produkcja rozpocznie się w 2013 roku zostanie nazwany Macan, a nie jak pierwotnie zakładano Cajun.

Ewolucja nazwy

Porsche MacanNajnowszy członek rodziny Porsche, którego produkcja ruszy już za dwa lata w Lipsku będzie nazywał się Macan. Firma podała tą informację na swojej stronie internetowej. Dwa lata temu, kiedy Porsche ogłosiło plany budowy nowego małego SUV-a, który miałby być pozycjonowany poziom niżej od Cayenne, koncepcyjny projekt otrzymał roboczą nazwę Cajun. Miało to być skrótem od „Cayenne Junior”. Teraz wiemy, że to była rzeczywiście nazwa robocza, a Niemcy przez dwa lata głowili się jak oficjalnie nazwać swój nowy pojazd, który będzie miał za zadanie powtórzyć sukces Cayenne.

Indonezyjski tygrys od Porsche

Nazwa nowego SUV-a Porsche wzięła się od indonezyjskiego słowa ,,tygrys”.

Porsche Cayenne„Dobrze pasuje do marki, świetnie brzmi w wielu językach i dialektach oraz przywołuje pozytywne skojarzenia” – mówi Bernhard Maier, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Porsche AG. W ostatnich latach firma ze Stuttgartu konsekwentnie zastępuje liczbowe nadawanie nazw swoim samochodom, co czyniła od momentu pojawienia się pierwszego Porsche w historii (model 356 z 1948 roku), na rzecz oznaczeń literowych: Boxster, Cayman, Panamera, Cayenne, a teraz Macan.

Cel Macana – powtórzyć sukces Cayenne

Wprowadzając na rynek model Macan, kierownictwo Porsche rozpocznie realizację tzw. ,,Strategii 2018″, w której założeniach jest poszerzenie i wzbogacenie gamy modelowej. Niemcy, tworząc Macana i wdrażając go do produkcji w 2013 roku liczą zapewne, że powtórzy on sukces swojego większego i starszego brata – modelu Cayenne. W dużej mierze wszystko wiele zależeć będzie od ceny jaką producent przypisze Macanowi. Według nieoficjalnych informacji wiadomo, że samochód zostanie usytuowany w dolnej części przedziału cenowego Porsche, który zaczyna się od prawie 50 000 euro.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!