Volvo C20 – duża marka, małe auto

W związku z coraz większym popytem na małe samochody także Volvo, chcąc pozostać aktywnym graczem, musi wprowadzić nowy model w segmencie B. Takim modelem ma być Volvo C20. W związku z tym, że zarówno Mercedes, BMW i Audi mają w ofercie „maluchy”, Volvo nie może siedzieć bezczynnie.

Czy powstanie Volvo C20?

Nowość w gamie małych samochodów, ze względu na sprzedaż szwedzkiej marki chińskiemu koncernowi Geely, pojawi się najprawdopodobniej dopiero za 2-3 lata. Pocieszające jest to, że badania nad nowym modelem były już dość zaawansowane i Volvo nie powinno wycofać się ze swoich planów. Auto najprawdopodobniej będzie przypominać zmniejszone C30 z charakterystyczną przednią częścią nadwozia (m.in. długie reflektory), która jest rozpoznawalną cechą najnowszych modeli Volvo. Rozstaw osi nie powinien przekroczyć 2,5 m, a długość 4 metrów.

W samochodzie będzie mogło podróżować czterech pasażerów. Można się spodziewać rozwiązań użytych w większym C30. Zapewne wymagania segmentu premium sprawią, że nowy C20 będzie bogato wyposażony, co wpłynie na użytkowanie modelu. Można oczekiwać zapewne pełnego zabezpieczenia w postaci poduszek powietrznych, ABS oraz ESP (układu stabilizacji toru jazdy).

Premiera nowego modelu jest jeszcze odległa, więc jeśli chodzi o jednostki napędowe, nie możemy mieć pewności. Jak na razie Volvo nie posiada silników o pojemności, które byłyby odpowiednie dla takiego samochodu. W grę wchodzi kupienie silników od Forda.

Możemy się spodziewać, że w związku z coraz większym zainteresowaniem samochodami z napędem hybrydowym, zastosowanie takiego napędu będzie dotyczyło również małego C20. Sam napęd elektryczny ma być użyty w modelu c30, którego debiut będziemy mogli zobaczyć w 2011 roku.  

W niedalekiej przyszłości Volvo będzie musiało się jednak rozejrzeć za innym partnerem niż Geely, ponieważ jego konstrukcje nie pasują do marki.

Zdjęcia: caranddriver.es


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!