NOVITEC przerabia luksusowego Maserati Quattroporte

Włoski Maserati Quattroporte dostał się w ręce tunerów z NOVITEC, którzy wprowadzili wyjątkowe zmiany zarówno w wyglądzie, jak i lepszych osiągach.

Zmiany tunerów objęły zarówno wersję S i wersję Sport GT S, czego rezultatem jest moc 8-cylindrowego, 4,7-litrowego silnika, która wzrosła z 430 KM do 590 KM. Zwiększenie mocy było możliwe dzięki nowej, przystosowanej ładowarce zastosowanej w silniku, ulepszonej chłodnicy, która posiada specjalny obieg wody, większym wtryskiwaczom, ulepszonemu kolektorowi dolotowemu i zoptymalizowanej elektronice silnika.

Maserati Quattroporte spod rąk tunerów jest wyposażone w 6-biegową automatyczną przekładnię. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy, do 200 km/h zajmuje mu to 14,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 295 km/h.

 

A co z wyglądem i wyposażeniem? Tunerzy przewidzieli 3-ramienne 21-calowe felgi, które są umieszczone w oponach Pirelli P Zero, nowy układ wydechowy oraz nowy pakiet multimedialny z Blu-ray oraz szybkim Internetem.

Audi, BMW, Mercedes – znamy wszystkie z limuzyn i jesteśmy w stanie wyobrazić sobie nawet jeszcze nie dostępne modele, jednak mimo wszystko to właśnie Maserati (czy to bez zmian, czy po tuningu) jest najbardziej niepowtarzalną i ekskluzywną limuzyną.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!