Usportowiony Ford Focus ST w Paryżu

Na razie Ford nie ujawnił zbyt wielu informacji na temat „standardowych” odmian i bardziej skupił się na najmocniejszej wersji Focusa – ST.

Sportowy ST, podobnie jak pozostałe wersje nowego focusa, został zaprojektowany w centrum Forda w Niemczech. Na premierze w Paryżu obok wersji sportowej zobaczymy również wersję sedan, hatchback i kombi.

Kolejna generacja Focusa dostępna ma być na 120 rynkach całego świata. Model zbudowano na nowej płycie podłogowej. Ford planuje, że w oparciu o nią do 2012 roku powstanie, co najmniej, dziesięć nowych samochodów, których roczna produkcja osiągnie poziom dwóch milionów egzemplarzy.

Pod maską, zamiast pięciocylindrowej 2,5-litrowej konstrukcji Volvo o mocy 225 KM znajdzie się czterocylindrowy, doładowany silnik Forda z rodziny Ecoboost o mocy około 250 KM. Producent nie zdradził jeszcze żadnych informacji na temat osiągów ani szczegółów dotyczących wyposażenia. Można się jedynie domyślać, że podstawowa wersja wyposażona będzie w sześciostopniową, manualną skrzynię biegów, a w opcji pojawi się zapewne automatyczna, dwusprzęgłowa przekładnia.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!